ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Saturday, July 27, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Предстоятель ПЦУ: Коли мова молитви зрозуміла, то і молитва є правдивою

Предстоятель ПЦУ: Коли мова молитви зрозуміла, то і молитва є правдивою


Лише рідна, зрозуміла людям мова в Церкві – найкраще придатна для правдивого виконання заповіді Христової.

Про це написав Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній 21 лютого – в Міжнародний день рідної мови.

“Кожна нація має свою рідну мову, це її невід’ємна частина буття, її серце, її ключова ознака. Коли зникає мова – зникає унікальність ідентичності, втрачається самобутність. Вимерла мова в устах народу – вимер і народ як нація. Ось чому росія завжди так прагнула заборонити, принизити, знищити мову українську – щоб не було українського народу, його історії, традицій, цінностей, а його місце зайняв би народ чи то російський, чи то радянський…

Господь наш Ісус Христос після Свого воскресіння дав учням-апостолам заповідь: «Отже, йдіть, навчайте всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все, що Я заповів вам» (Мф. 28: 19 – 20). Але як можна навчити «всі народи», не знаючи їхніх мов? Лише рідна, зрозуміла людям мова в Церкві – найкраще придатна для правдивого виконання заповіді Христової.

У п’ятдесятий день після воскресіння Христового, коли Святий Дух зійшов на апостолів, то вони «почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм провіщати» (Діян. 2: 4), і «кожний чув, що вони говорять його мовою» (Діян. 2: 6), кожний чув свою рідну мову, в якій народився (Діян. 2:8). Усі присутні тоді чули, що вони говорять їхніми мовами про великі справи Божі (Діян. 2: 11). Цим ще раз підкреслюється важливість рідної мови в Церкві. Всі інші спроби звеличити одну мову над іншою, зневажити іншу тощо, йдуть або від незнання Євангелія і нерозуміння настанов Божих, або від свідомого лукавства.
Тому в Українській Церкві молитва і слово Боже звучать українською мовою, аби долинати до кожного серця! А також і тими мовами, які зрозумілі та рідні нашим вірним – грузинською, румунською, грецькою, тощо. Мовами, які не накинуті примусово, а які самі вірні обрали, щоби спілкуватися з Господом у молитві. Саме тоді, коли мова молитви є зрозумілою, і сама наша молитва є живою, сердечною, сповненою змістом і почуттями. Саме тоді в молитві єднаються дух і розум – а такою є правдива молитва. І тоді Церква не буде чужою і незрозумілою, далекою для вірян. Тоді вона буде їм за духом не суворою мачухою, а рідною доброю матір’ю.

Нехай живе і благодіє рідна мова в рідній Церкві!” – наголосив Митрополит Епіфаній.

Джерело: Релігійна Правда

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.