ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Tuesday, May 21, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ - ХРЕСТОПОКЛОННА

ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ - ХРЕСТОПОКЛОННА

Цієї неділі православні християни входять у часовий простір третьої неділі Великого посту - Хрестопоклонної, яка знаменує собою середину Святої Чотиридесятниці.
Для когось хрест - це символ жорстокої страти, або один із релігійних артефактів. Для християн хрест - це найдорожча святиня, яку зазвичай носять біля серця. І невипадково, адже саме хрест засвідчує міру любові Бога до людини. Любові - навіть до смерті. Ця любов Божа перетворила знаряддя вбивства на засіб Спасіння у Вічності.
У суботу ввечері під час всенічної Хрест урочисто виносять на середину храму, де залишають на весь тиждень і щодня поклоняються цій святині після кожного богослужіння.
Святитель Іоан Золотоустий зазначав: "Наскільки значущою є сила Хреста! Яку велику зміну вчинив він із людством! ...Через Хрест впізнаємо ми Правду Божу, через Хрест єднаємося із Христом… та сподобляємося благодаті Святого Духа; через Хрест впізнаємо ми силу любові та навчаємось вмирати за інших… Хрест є торжество над демонами, зброя супротив гріха, меч, яким Господь уразив змія…".
Кожна неділя Великого посту - наче сходинка на шляху духовного вдосконалення.
У першу неділю ми святкували Торжество Православ’я - свято перемоги апостольського сповідання віри Христової у всій її повноті. Образу Твоєму поклоняємось, Благий - співалося в церквах на знак того, що, вшановуючи рукописні образи Христові, ми вклоняємося Першообразу та визнаємо, що Бог воістину втілився задля нашого спасіння.
Друга неділя нагадувала нам про преподобних отців Києво-Печерських, які є для нас взірцем подвигу посту, та про нетварне фаворське світло і святого Григорія Паламу, який задля того, щоб побачити це світло, не лише закликав кожного з нас до внутрішньої серцевої молитви, а й сам був великим подвижником.
Третя неділя Великого посту знаменує собою середину Святої Чотиридесятниці та називається Хрестопоклонною.
У релігійній літературі є гарне порівняння: наче прочанин, що втомився від довгої дороги, відпочиває під деревом, що розкинуло свої крони, так і православні, звершуючи духовну подорож до Великодня - Світлого Христова Воскресіння, знаходять в середині цього шляху - Дерево Хресне, щоби під ним набратись сил для подальшого руху.
Недільне Євангеліє на цей день - від Марка. В ньому читаємо розповідь про те, як Христос, покликавши народ з учнями Своїми, сказав їм:
"Хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе, і візьме хрест свій, і йде за Мною. Бо хто хоче душу свою зберегти, той загубить її; а хто загубить душу свою заради Мене і Євангелія, той збереже її. Бо яка користь людині, коли вона придбає весь світ, а душу свою занапастить? Або який викуп дасть людина за душу свою? Бо хто посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному і грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого зі святими Ангелами.
І сказав їм: істинно кажу вам, що деякі з тих, що стоять тут, не зазнають смерті, як уже побачать Царство Боже, що прийшло в силі…".
Вклоняючись Хресту Господньому, згадаємо, що недарма називаємо Хрест - Животворчим. Адже, розіп’явшись на Ньому, Спаситель подолав владу смерті та відкрив двері Вічного Життя для всіх нас.
Слава, Господи, Хресту Твоєму Чесному і Воскреснню!
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.