Наші друзі |
|
|
ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ - ХРЕСТОПОКЛОННА |
ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ - ХРЕСТОПОКЛОННАЦієї неділі православні християни входять у часовий простір третьої неділі Великого посту - Хрестопоклонної, яка знаменує собою середину Святої Чотиридесятниці.
Для когось хрест - це символ жорстокої страти, або один із релігійних артефактів. Для християн хрест - це найдорожча святиня, яку зазвичай носять біля серця. І невипадково, адже саме хрест засвідчує міру любові Бога до людини. Любові - навіть до смерті. Ця любов Божа перетворила знаряддя вбивства на засіб Спасіння у Вічності.
У суботу ввечері під час всенічної Хрест урочисто виносять на середину храму, де залишають на весь тиждень і щодня поклоняються цій святині після кожного богослужіння.
Святитель Іоан Золотоустий зазначав: "Наскільки значущою є сила Хреста! Яку велику зміну вчинив він із людством! ...Через Хрест впізнаємо ми Правду Божу, через Хрест єднаємося із Христом… та сподобляємося благодаті Святого Духа; через Хрест впізнаємо ми силу любові та навчаємось вмирати за інших… Хрест є торжество над демонами, зброя супротив гріха, меч, яким Господь уразив змія…".
Кожна неділя Великого посту - наче сходинка на шляху духовного вдосконалення.
У першу неділю ми святкували Торжество Православ’я - свято перемоги апостольського сповідання віри Христової у всій її повноті. Образу Твоєму поклоняємось, Благий - співалося в церквах на знак того, що, вшановуючи рукописні образи Христові, ми вклоняємося Першообразу та визнаємо, що Бог воістину втілився задля нашого спасіння.
Друга неділя нагадувала нам про преподобних отців Києво-Печерських, які є для нас взірцем подвигу посту, та про нетварне фаворське світло і святого Григорія Паламу, який задля того, щоб побачити це світло, не лише закликав кожного з нас до внутрішньої серцевої молитви, а й сам був великим подвижником.
Третя неділя Великого посту знаменує собою середину Святої Чотиридесятниці та називається Хрестопоклонною.
У релігійній літературі є гарне порівняння: наче прочанин, що втомився від довгої дороги, відпочиває під деревом, що розкинуло свої крони, так і православні, звершуючи духовну подорож до Великодня - Світлого Христова Воскресіння, знаходять в середині цього шляху - Дерево Хресне, щоби під ним набратись сил для подальшого руху.
Недільне Євангеліє на цей день - від Марка. В ньому читаємо розповідь про те, як Христос, покликавши народ з учнями Своїми, сказав їм:
"Хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе, і візьме хрест свій, і йде за Мною. Бо хто хоче душу свою зберегти, той загубить її; а хто загубить душу свою заради Мене і Євангелія, той збереже її. Бо яка користь людині, коли вона придбає весь світ, а душу свою занапастить? Або який викуп дасть людина за душу свою? Бо хто посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному і грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого зі святими Ангелами.
І сказав їм: істинно кажу вам, що деякі з тих, що стоять тут, не зазнають смерті, як уже побачать Царство Боже, що прийшло в силі…".
Вклоняючись Хресту Господньому, згадаємо, що недарма називаємо Хрест - Животворчим. Адже, розіп’явшись на Ньому, Спаситель подолав владу смерті та відкрив двері Вічного Життя для всіх нас.
Слава, Господи, Хресту Твоєму Чесному і Воскреснню!
|
|
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
|
|
Рейтинг доступний тільки для користувачів.
Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.
Немає даних для оцінки.
|
|
|
Вам необхідно залогінитися.
Немає присланих повідомлень.
|
|