ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборSaturday, April 19, 2025
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
ПОЯСНЕННЯ СВЯТОЇ ЛІТУРГІЇ: ПРОСТО Й ДОСТУПНО

ПОЯСНЕННЯ СВЯТОЇ ЛІТУРГІЇ: ПРОСТО Й ДОСТУПНО



Усе життя Ісуса Христа відтворене на Службі Божій, яка складається з трьох частин: Проскомидії, Літургії Слова та Літургії Жертви.

Проскомидія - це приготування до Служби Божої й нагадування нам про народження Ісуса Христа у вифлеємському вертепі. Саме тому священник відправляє її не на головному, а на бічному престолі, адже Спаситель народився поза містом, а не в самому Вифлеємі. Над дискосом під час Проскомидії ставиться зірка, яка символізує вифлеємську зірку, що з’явилася з народженням Ісуса й показувала мудрецям зі Сходу місце, де народився Месія.
Священник на бічному престолі, який називається проскомидійник, ставить на дискос Агнець та частиці, а до чаші вливає вино з краплиною води. Під час освячення цей шматок хліба й вино перемінюються на Тіло і Кров Христа Спасителя після того, як священник, вказуючи на них, проголошує слова Христові: „Це моє Тіло”, „Це моя Кров”.

Після Проскомидії словами „благословенне Царство Отця, і Сина, і Святого Духа” починається друга частина Служби Божої, яка називається Літургія Слова й присвячена публічному, апостольському життю Ісуса Христа, Його появі між людьми й проповідуванню Божого Царства. У цій частині Служби Божої читається Євангеліє, що є не просто книгою про життя Ісуса Христа, який об’явився нам у людському тілі і говорив до нас людськими словами, а джерелом Божої мудрості.

Після читання Євангелія й молитов відбувається Великий вхід, коли священник переносить Чесні Дари хліба й вина з проскомидійника на престол. Цей вхід символізує в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим, де має відбутися Тайна Вечеря, на якій хліб і вино будуть перемінені на Тіло й Кров Господа і де Він має принести себе в жертву. Цим Великим входом розпочинається третя частина Служби Божої - Літургія Жертви, яка відтворює Страсті, Смерть, Воскресіння та Вознесіння Спасителя.
Під час цього входу ми співаємо херувимську пісню: „Ми херувимів тайно являючи…” та символічно супроводжуємо Ісуса Христа, подібно як супроводжували його апостоли й самі ангели під час в’їзду в Єрусалим. Дари, з якими відбувається Великий вхід, не є ще освяченими й переміненими, але це вже не просто хліб і вино, не просто земні плоди. Це дари, які прийняв у свої руки сам Бог, це немовби тіло, у якому має з’явитися нам Ісус Христос.

Під час освячення хліба й вина слова „Прийміть, їжте, це – моє Тіло… Пийте з неї всі, це є Кров моя…” пригадують нам і відтворюють Страсті та Смерть Ісуса на Голгофі. Роздроблення та вкладення частинки освяченого Агнця до чаші представляє Воскресіння Спасителя. Його душа наново злучилася з тілом. Перед Святим Причастям священник, вкладаючи до освяченого вина частичку Агнця, злучає Тіло з Кров’ю Спасителя, що довершилося в хвилині Його славного Воскресіння.
Піднесення Чаші після Святого Причастя з виголосом „Спаси, Боже, людей твоїх і благослови спадкоємство твоє” пригадує нам Вознесіння Воскреслого Спасителя до неба після сорокаденного перебування з учнями на землі.
о. Павло Райчинець
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.