ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Tuesday, October 22, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього

Свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього



Сьогоднішнє свято – велике, одне з 12-ти найбільших. Воно є також особливим тому, що це єдине дванадесяте свято, основою якого є не лише новозавітні, а й більш пізні події церковної історії. В цей день встановлений суворий піст.

Свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього нагадує нам про дві важливі події: чудесне віднайдення Хреста Господнього в 4 столітті та його повернення із полону в Персії у 7 столітті. Повернув його до Єрусалиму грецький імператор Іраклій. Обидві історичні події об'єднує в назві свята те, що Хрест перед народом урочисто підносили, тобто воздвигали.

З цим пов’язана і головна богослужбова особливість цього свята: на середину храму урочисто виноситься хрест для загального поклоніння. За всенічним бдінням Євангеліє читається не посеред храму, як зазвичай, а у вівтарі. Після завершення Літургії всі священнослужителі виходять в центр храму, і, співаючи: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо», тричі кланяються Хресту до землі. Всі моляться разом з ними творять земні поклони. Це єдиний випадок, коли покладаються земні поклони в Господське дванадесяте свято. Хрест лежатиме на аналої до 21 вересня – дня віддання свята, а потім священник занесе його у вівтар.

Хрестовоздвиження – це не просто день, коли ми підносимо Хрест, це момент, коли ми визнаємо Його силу, яка перевищує все, що ми можемо уявити.
Хтось бачить у Хресті лише символ страждання і болю, але ми, віруючі, знаємо, що це більше, ніж просто дерево і цвяхи. Це ключ, що відмикає двері до сили Божої, яка постійно діє в нашому житті.

Чи траплялося вам колись впасти настільки, що здавалося, вже не піднімешся? Хрест нагадує: Бог не полишив нас. Його любов сильніша за будь-які випробування, вона проходить крізь хмари і торкається наших сердець саме тоді, коли ми найбільше цього потребуємо. Саме в ці моменти ми відчуваємо: у Хресті є та сила, яка змінює все.

Скажімо відверто: ми не завжди розуміємо Божі шляхи. Але коли з вірою дивимося на Хрест, то бачимо, що те, що здається неможливим для нас, можливе з Богом.
Хрест – це не кінець, це початок. Це місце, де слабкість перетворюється на силу, а сумніви ‐ на надію.
Це нагадування, що ми не покинуті. Ніколи.

Бог обіцяв бути з нами в кожній миті нашого життя. І це не обіцянка, яка має строк давності. Вона вічна.
Так от, друзі, коли вас накриває хвиля сумнівів чи ви відчуваєте, що більше не можете йти, подивіться на хрест і згадайте: ви маєте доступ до неймовірної сили, до якої лише треба звернутися. Знайте – все можливо, коли Бог з вами.

Тож у цей день, коли ми вшановуємо Хрест, пам’ятаймо: сила Хреста полягає не тільки в Його історичному значенні, але й у тому, що Він є символом незламної Божої любові до нас.
З цією силою ми можемо змінювати світ, перетворюючи темряву на світло, біль на зцілення, а розпач на надію. Віримо в це і живімо так, щоб ця сила діяла через нас кожного дня.
(За інформацією Православної Церкви України та священника Миколая Тишкуна)
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.