ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Sunday, November 24, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Вітання Блаженнійшого Митрополита Епіфанія зі святом Введення Богородиці у храм

Вітання Блаженнійшого Митрополита Епіфанія зі святом Введення Богородиці у храм

Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

Сердечно вітаю всіх зі святом Введення Богородиці у храм. Також нині ми маємо державне свято – День Гідності та Свободи. Свято з іменем тих чеснот, які мають глибоке християнське коріння.

Богослужіння Введення має цікаву особливість – під час бдіння, коли співається канон свята, то кожна з його пісень завершується першим виголошенням ірмосів іншого канону – Різдву Христовому. У такий спосіб згадуючи Введення Пресвятої Богородиці у храм ми водночас прославляємо цю подію як частину втілення Господом Своєї волі щодо спасіння людини через народження у світ Месії.

Тому входження Пречистої Діви Марії в храм є не лише виконанням її батьками, праведними Іоакимом і Анною, обітниці, яку вони дали Богові, що посвятять на служіння Йому свою дитину. Храм є місцем особливого перебування Божого, місцем, де людина в особливий спосіб наближається до Господа, має можливість особливого спілкування з Ним під час молитви та священнодій. Храм є творінням людським, він складається із земних матеріалів, але водночас він має духовний вимір, бо Сам Всевишній благоволить зробити його Своїм домом, місцем Свого особливого перебування. І Пречиста Діва також була обрана Богом для того, щоби прийняти Духа Святого та від Нього народити Сина Божого. Вона, бувши людиною, стала Тією, через яку воплотився і став людиною Сам Творець.

Тому не випадково коли ми вшановуємо нинішнє свято, то з апостольського послання чуємо про старозавітний храм, про його священне значення та про особливі святині, які в ньому зберігалися. Бо все це було прообразом служіння Діви Марії. Предмети, які були у давньому храмі, хоча мали матеріальну форму, але названі великою святинею, бо вони відображали надзвичайні чудесні події та засвідчували волю Божу і Божу присутність серед людей. Так і Пречиста Діва, хоча була народжена від батьків та належала до роду людського, але прийнявши сповіщене Їй архангелом Гавриїлом покликання, Вона дала народження по плоті Сину Божому і нашому Спасителю.

Отже, коли Діва вводиться до храму в Єрусалимі для проживання при ньому, виховання та служіння, то цим не лише засвідчується виконання обітниці батьків – у такий спосіб таємничо засвідчується також і особливе, виняткове покликання Отроковиці Марії. Як храм в Єрусалимі з усіх будівель, зведених людьми, один єдиний був удостоєний стати домом істинного Бога, так і Пречиста Діва одна єдина з усіх людей буда удостоєна виняткового благовоління і стала Матір’ю для Сина Божого.

Храм був прообразом і свідченням, що справді можливим є таємниче єднання земного з небесним, єднання того, що люди створили із земних речей, із Самим Творцем світу Всевишнім Богом. Діва Марія стала виконанням і завершенням цього прообразу, вмістивши в Собі Бога і давши Сину Божому воплочення від Своєї людської природи. Саме тому свято нинішнє, хоча і стосується події з дитинства Пречистої Діви Марії, але в сутності своїй нерозривно пов’язане з подією Різдва Христового, до урочистого вшанування якого 25 грудня ми вже готуємося, розпочавши духовний шлях Різдвяного посту.

Водночас Введення нагадує нам також і про нашу власну гідність як таємничого храму Духа Святого. Бо сказано в Писанні: «Хіба ж не знаєте, що ви – храм Божий і Дух Божий живе у вас? […] храм Божий святий, а цей храм – ви» (1 Кор. 3: 16 – 17). Тому на кожному з нас лежить відповідальність належно дбати про те, щоби бути гідними перебування Духа Святого в нас. Дбати про чистоту духовну, про служіння Богові та ближнім. Адже храм існує не сам для себе, але будується для того, щоби в ньому громада вірних збиралася на молитву, на богослужіння, для таємничого єднання з Господом. Тому і кожен з нас має жити та діяти не сам для себе, але з усвідомленням обов’язку перед Богом та ближніми.
(З проповіді Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія)
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.