Наші друзі |
|
|
Вітання Блаженнійшого Митрополита Епіфанія зі святом Введення Богородиці у храм |
Вітання Блаженнійшого Митрополита Епіфанія зі святом Введення Богородиці у храмДорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!
Сердечно вітаю всіх зі святом Введення Богородиці у храм. Також нині ми маємо державне свято – День Гідності та Свободи. Свято з іменем тих чеснот, які мають глибоке християнське коріння.
Богослужіння Введення має цікаву особливість – під час бдіння, коли співається канон свята, то кожна з його пісень завершується першим виголошенням ірмосів іншого канону – Різдву Христовому. У такий спосіб згадуючи Введення Пресвятої Богородиці у храм ми водночас прославляємо цю подію як частину втілення Господом Своєї волі щодо спасіння людини через народження у світ Месії.
Тому входження Пречистої Діви Марії в храм є не лише виконанням її батьками, праведними Іоакимом і Анною, обітниці, яку вони дали Богові, що посвятять на служіння Йому свою дитину. Храм є місцем особливого перебування Божого, місцем, де людина в особливий спосіб наближається до Господа, має можливість особливого спілкування з Ним під час молитви та священнодій. Храм є творінням людським, він складається із земних матеріалів, але водночас він має духовний вимір, бо Сам Всевишній благоволить зробити його Своїм домом, місцем Свого особливого перебування. І Пречиста Діва також була обрана Богом для того, щоби прийняти Духа Святого та від Нього народити Сина Божого. Вона, бувши людиною, стала Тією, через яку воплотився і став людиною Сам Творець.
Тому не випадково коли ми вшановуємо нинішнє свято, то з апостольського послання чуємо про старозавітний храм, про його священне значення та про особливі святині, які в ньому зберігалися. Бо все це було прообразом служіння Діви Марії. Предмети, які були у давньому храмі, хоча мали матеріальну форму, але названі великою святинею, бо вони відображали надзвичайні чудесні події та засвідчували волю Божу і Божу присутність серед людей. Так і Пречиста Діва, хоча була народжена від батьків та належала до роду людського, але прийнявши сповіщене Їй архангелом Гавриїлом покликання, Вона дала народження по плоті Сину Божому і нашому Спасителю.
Отже, коли Діва вводиться до храму в Єрусалимі для проживання при ньому, виховання та служіння, то цим не лише засвідчується виконання обітниці батьків – у такий спосіб таємничо засвідчується також і особливе, виняткове покликання Отроковиці Марії. Як храм в Єрусалимі з усіх будівель, зведених людьми, один єдиний був удостоєний стати домом істинного Бога, так і Пречиста Діва одна єдина з усіх людей буда удостоєна виняткового благовоління і стала Матір’ю для Сина Божого.
Храм був прообразом і свідченням, що справді можливим є таємниче єднання земного з небесним, єднання того, що люди створили із земних речей, із Самим Творцем світу Всевишнім Богом. Діва Марія стала виконанням і завершенням цього прообразу, вмістивши в Собі Бога і давши Сину Божому воплочення від Своєї людської природи. Саме тому свято нинішнє, хоча і стосується події з дитинства Пречистої Діви Марії, але в сутності своїй нерозривно пов’язане з подією Різдва Христового, до урочистого вшанування якого 25 грудня ми вже готуємося, розпочавши духовний шлях Різдвяного посту.
Водночас Введення нагадує нам також і про нашу власну гідність як таємничого храму Духа Святого. Бо сказано в Писанні: «Хіба ж не знаєте, що ви – храм Божий і Дух Божий живе у вас? […] храм Божий святий, а цей храм – ви» (1 Кор. 3: 16 – 17). Тому на кожному з нас лежить відповідальність належно дбати про те, щоби бути гідними перебування Духа Святого в нас. Дбати про чистоту духовну, про служіння Богові та ближнім. Адже храм існує не сам для себе, але будується для того, щоби в ньому громада вірних збиралася на молитву, на богослужіння, для таємничого єднання з Господом. Тому і кожен з нас має жити та діяти не сам для себе, але з усвідомленням обов’язку перед Богом та ближніми.
(З проповіді Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія)
|
|
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
|
|
Рейтинг доступний тільки для користувачів.
Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.
Немає даних для оцінки.
|
|
|
Вам необхідно залогінитися.
Немає присланих повідомлень.
|
|