ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, June 17, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
До 160 річчя з дня народження Миколи Неплюєва

До 160 річчя з дня народження Миколи Неплюєва

Микола Миколайович Неплюєв (1851- 1908) - громадський діяч, богослов, соціальний практик, педагог і мислитель. Народився 11 вересня 1851 року в містечку Янпіль Глухівського уїзду Чернігівської губернії (нині смт Ямпіль Сумської області). Він був суспільним діячем європейського масштабу, членом англо-російської літературної спілки, Міжнародної Молитовної спілки, головним організатором проведення Конгресу єдиного людства (Париж 1900).
В 1874 році закінчив юридичний факультет Петербурзького університету. У 1877 році пережив духовний переворот: сповнений співчуття до простого народу, він вирішує залишити дипломатичну кар'єру , повернутися на батьківщину, до батьківського маєтку й присвятити своє життя справі просвітництва,турботам про моральне й матеріальне поліпшення життя селян. Необхідних для майбутньої роботи в сільському господарстві знань Неплюєв набув у Московській землеробській академії, пройшовши дворічний курс вільним слухачем.
У 1881 році, після закінчення академії, він повернувся до свого маєтку в хуторі Воздвиженський Глухівського повіту Чернігівської губернії. Неплюєв звернувся до батька з проханням про надання йому економічної самостійності для того, щоб організувати притулок для сиріт. Неплюєв почав з того,що взяв на виховання десять селянських дітей з бідних сімей; таким чином, 4 серпня 1881 року зародилася майбутня Воздвиженська школа.
Створив в с.Воздвиженське Ямпільського району Сумської області - Православне Хрестовоздвиженське Трудове Братство, яке уособлювало живу модель вільного людського братерства бідних і багатих християн. З організаційно - правової точки зору воно являло собою кооперативне товариство виробництва і споживанім з колективною формою власності на засоби виробництва.
У 1891 році була створена аналогічна чоловічій чотирирічна школа для дівчаток - Преображенська. Надалі братство поповнювалося, в основному, випускниками Воздвиженської і Преображенської шкіл. Всі братчики користувалися безкоштовною медичною допомогою, бібліотекою та можливістю отримання освіти (найталановитіших дітей він відправляв навчатися за кордон).
Росії вчинок - передає все майно загальною вартістю 2 мільйони 750 тисяч карбованців у повну власність братства.
Основна ідея Неплюєва, якій він присвятив все своє життя, полягала в необхідності покаяння та єднання між християнами, що здійснювалося в християнській громаді. Такі громади можуть об'єднатися в трудове братство, в яких віряни могли б влаштовувати своє життя по вірі, жити разом з братами у Христі і заробляти кошти на життя шляхом спільної діяльності. Як чеснота істинно християнська, його любов осягала не тільки його "воздвиженських братів", але і всю Росію, усе людство. Він хотів, щоб усюди панували мир і любов, щоб всі спромоглись зрозуміти радість і користь братерського життя, утіленого в Трудовому Братстві. Всяке виявлення злості і ненависті було для нього буквально особистим стражданням, і риси обличчя його змінювались від одного читання газет, які повідомляли про злочини і звірства. Він брав активну участь у світових і європейських мирних конгрессах в Парижі, Лондоні і Берліні, він мав багато друзів і прихильників своїх ідей, з інтересом слідкував за всім, що робилось у світі для торжества добра. Він живо переймався справою поєднання християнських конфесій. Вирішення цього серйозного питання, вважав він, залежить не від наукових суперечок, а від доброї волі, любові.
Ідеї, які сповідував М.М. Неплюєв, актуальні і в наш час. І нам, нащадкам, і прийдешнім поколінням треба вивчати той досвід, те надбання, яке він залишив після себе і втілювати це у життя на благо нашої незалежної України.
Сумське земляцтво у м. Києві Ямпільський підрозділ


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.