ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, June 17, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Перенесення мощей святителя Іоанна Золотоустого

Перенесення мощей святителя Іоанна Золотоустого

9 лютого 2012 року Православна Церква молитовно згадує подію перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого. Цього дня у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми відбулося Богослужіння.
Святитель Іоанн Золотоустий, архієпископ Константинопольський, народився в Антіохії близько 347 року.
Іоанн Золотоустий - чернець, який мріяв про те, щоб світ став величезним монастирем - громадою братів, скріплених любов'ю. Він вибрав служіння в миру, прославився в Антіохії як проповідник, був запрошений до Константинополя столичним єпископом. Своєю безкомпромісною боротьбою з вадами влади, духовенства і всього суспільства, захистом бідних нажив собі могутніх ворогів.
Його численні проповіді присвячені, в основному, етичним темам розкритих в істинно євангельському дусі любові й братерства.
Іоанн Золотоустий - великий вселенський учитель та ієрарх, упокоївся в 407 році в місті Комани на шляху до місця заслання, засуджений через підступи імператриці Євдоксії за сміливе викриття пороків, що панували у Константинополі.
Перенесення його чесних мощей з Коман до Константинополя сталося у 438 році, через 30 років після смерті святителя, в часі правління сина Євдоксії - імператора Феодосія II (408 - 450).
Святитель Іоанн Золотоустий користувався гарячою любов'ю і глибокою пошаною народу, і скорбота про його передчасне упокоєння жила в серцях християн. Учень святителя Іоанна, святий Прокл, Патріарх Константинопольський (434 - 447), здійснюючи Богослужіння в храмі Святої Софії, виголосив проповідь, у якій, прославляв святителя Іоанна. Присутні в храмі, глибоко зворушені словом святителя Прокла, не дали навіть йому закінчити проповідь і стали одностайно благати Патріарха клопотати перед імператором, щоб мощі святителя Іоанна були перенесені до Константинополя. Імператор, переконаний святителем Проклом, дав згоду і повелів перенести мощі святителя Іоанна, але послані ним люди ніяк не могли підняти святі мощі до тих пір, поки імператор, зрозумівши свою помилку, не прислав послання до святителя Іоанна, покірливо просячи у нього вибачення за себе і за свою матір Євдоксію. Послання зачитали біля гробу святителя Іоанна і після цього легко підняли мощі, внесли їх на корабель і доставили до Константинополя. Раку з мощами була встановлено в церкві святої мучениці Ірини. Патріарх відкрив домовину: тіло святителя Іоанна виявилося нетлінним. Цар, припавши до гробу зі сльозами, просив вибачення. Народ весь день і ніч не відходжував від раки. На ранок раку з мощами святителя була перенесено до церкви святих Апостолів. Народ вигукнув: "Прийми престіл твій, отче!" Тоді Патріарх Прокл і клірики, що стояли біля раки, побачили, що святитель Іоанн відкрив вуста і промовив: "Мир всім".
У IX столітті на свято на честь перенесення мощей святителя Іоанна Золотоустого написані церковні піснеспіви.


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.