ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, June 17, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Роменський благочинний привітав знаного кобзаря з ювілеєм

Роменський благочинний привітав знаного кобзаря з ювілеєм

У суботу 25 лютого у м. Ромни відбувся творчий вечір присвячений 75- літньому ювілею відомого далеко за межами Сумщини кобзаря Ігоря Рачка. Привітати ювіляра прибуло чимало його шанувальників, які захоплені його творчістю, патріотизмом, великою любов’ю до своєї рідної землі. Адже у думах, кантах і псалмах, митець несе слово Боже, оспівує правдиву історію України, пробуджує у людей любов до власних традицій, культури та рідної мови.
У радянські часи кобзаря, який завжди ревно відстоював українське слово, переслідувало КДБ, звинувачуючи у націоналізмі та антирадянській агітації. Проте, наче сама Пресвята Богородиця оберігала його своїм омофором і рятувала від ув’язнення.
Його вчителями були відомі кобзарі Євген Адамцевич та Іван Петренко, які й передали Ігорю Рачку незламний кобзарський дух.
І сьогодні майстер передає свій талант молодим кобзарям. Багато хто з них особисто приїхав привітати ювіляра. Серед них: Микола Товкайло (м.Переясляв-Хмельницький), Тарас Силенко, Юрко Кочержинський, Юрко Авдеєв (м. Київ), Олександр Тріус (м. Ромни), які дарували знаному кобзарю прекрасну гру і чудовий спів. Привітав ювіляра також дослідник творчості українського кобзарства, доктор філологічних наук, Олексій Вертій (м. Суми).
Ігор Рачок щирий прихильник Української Православної Церкви Київського Патріархату. Незважаючи на свій поважний вік і те, що живе кобзар за 20 км від райцентру, завжди знаходить можливість відвідувати богослужіння і співати у церковному хорі Петропавлівського храму м. Ромни.
Тепло вітав Ігоря Рачка благочинний Роменського району, настоятель Петропавлівського храму, протоієрей Ігор Мурий, який подарував ювіляру ікони.
За представленням керуючого Сумської єпархією, Високопреосвященного архієпископа Мефодія за працю і вклад у відродженні духовності нашого краю Ігоря Рачка представлено до Патріаршої нагороди.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.