ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, June 17, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Іверська ікона Божої Матері

Іверська ікона Божої Матері

25 лютого Православна Церква прославляє Іверську ікону Божої Матері. Цей образ є одним із найшанованіших ікон Пресвятої Богородиці. Крім цього дня Іверську ікону Божої Матері також вшановують 6 квітня та 26 жовтня.
Цього дня у Свято-Георгіївському храмі м. Суми за участю священиків Сумського благочиння відбулося святкове богослужіння на честь Іверської ікони Пресвятої Богородиці. Тут зберігається мироточива Іверська ікона, яка двічі мироточила за весь час свого перебування у храмі.
«Пресвятая Богородице, Благая Вратарнице, як пташка збирає під крила своїх пташенят, так і Ти зібрала нас, своїх вірних дітей, у Свято-Георгіївському храмі у день пам’яті Твоєї Іверської ікони. У світі, де ми живемо, не вистачає любові. Батьки не додають любові дітям, діти не вміють любити своїх батьків. Не дай нам задихнутися без любові. Хто навчить нас любити один одного? Ти, Пресвята Богородице – Мати всіх християн! У Твоєму серці вистачає місця для всіх вірних. У ньому ми завжди єдині. З’єднай нас у любові ще тут на землі, раніше ніж прийде у світ велика скорбота.
Перед Твоєю іконою відкривають помисли своїх сердець безліч людей. Привертає вона до себе всіх знедолених і знеможених мандрівників у житейському морі, де від примноження беззаконня охолола любов. Світлим і теплим маяком будь нам, Богородице, і розжени холодну темряву гріхів у наших душах. Світи, Владичице, і тим, що іменують себе християнами, але протестують проти Твоєї любові Матері Божого Сина. Не вміщається вона у їхніх серцях. Від холоду вони стиснулись. У Твоєму серці немає холоду, заступися за них перед Твоїм Сином і їхнім Богом. І впізнають Тебе Матір Бога свого, і відкриють Тобі помисли своїх сердець. І не будуть невірними, а вірними, о Мати Господа мого і Бога мого! І стануть блаженними ті, що не бачили і увірували.
Мандрують по житейському морю не тільки християни, але і ті, які взагалі не знають Твого Сина. Весь час плавають вони за міражами, і не знають, що є тиха гавань. Тонуть їхні великі кораблі у холодній безодні, досягаючи землі тільки на дні. Владичице, не прогнівайся на нас: можливо знайдеться у світі серед них хоч тридцять праведників, а може двадцять чи хоча б десять. Умоли Спасителя, щоб ради них не пролив Він на тих нещасних дощ із сірки та вогню. Хіба не ради всіх нащадків Адама Він зійшов з Неба на землю? Хіба тільки ради обраних Він був розп’ятий? Владичице, приведи їх зі сходу і заходу, хай і вони возляжуть на «лоні Авраама», як колись і ми були приведені через святих апостолів у Церкву Христову.
Тремтять від холоду «Сини царства», бо вигнані у пітьму зовнішню, де плач і скрегіт зубів. Не впізнали вони у Твоєму Сині Месію і тому розп’яли Його. Спокусилися Ним, спіткнулись об «Камінь» і відпали від Бога. Стражданням Сина Твого вони поранили серце Твоє, Богородице. Але у Твоєму серці немає зла. Ти Сама пом’якшуєш злі серця. Твій Син за них молився Отцю, щоб простив їх, бо не знають що роблять. Потерпи їх до часу. Може хоч у останні дні вжахнуться того, кого тепер чекають замість Месії і покаються, як колись у пустелі каялися їхні батьки.
Твій Син зробив усіх покликаними. Він сказав: «Я є двері: хто через Мене увійде, той спасеться». Владичице, Він – двері, а Ти при них – Вратарнице. Як Мати Благая, не залиши нас поза дверима. Пом’янем ім’я Твоє у всякому роді. Слухай, Владициче, і споглянь, і прихили вухо Твоє до тих, що співають Тобі: «Радуйся, Благая Вратарнице, що райські двері вірним відчиняєш».
Говорить Господь: «Прийміть, споживайте - це є Тіло Моє, що за вас ламається на відпущення гріхів. Пийте з неї всі - це є кров Моя Нового Завіту, що за вас і за многих проливається на відпущення гріхів». «Твоє від Твоїх». Немічними руками підноситься над церковним престолом хліб і вино у священних сосудах. «Тобі приносимо за всіх і за все». З благоговінням причащалася в цей день чисельна кількість парафіяни Свято-Георгіївського храму, та з благоговінням прикладалися до Іверської ікони Богородиці.
Благочинний м. Суми, настоятель Свято-Георгіївського храму протоієрей Олексій ЗГОННИК

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.