ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Tuesday, November 26, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
150-річчя П.Грабовського

До 150-річчя від дня народження незламного борця за волю України Павла Грабовського.



Цього року українці відзначають 150-річний ювілей нашого славного земляка з села Грабовське Краснопільського району, поета-революціонера, богослова, невтомного борця за свободу українського народу. Свій шлях він почав з Охтирського духовного училища, де почерпнув глибину української історії, пісні та славних подвигів козацтва. Завершивши на відмінно духовне училище був зарахований, як талановитий учень, у Харківську духовну семінарію, в якій навчався відмінно, глибоко знаючи Біблію та церковну історію, маючи неординарні здібності музичні, та в багатьох інших галузях він дуже не подобався Російській Церкві своїми віршами, але дуже любила його братія та прогресивні викладачі. Одночасно познайомився з багатьма видатними діячами Слобожанщини. За його правдивість і відвертість, відстоювання історичної правди українців був відправлений під домашній арешт на 2 роки. Через два роки знову повернувся в м. Харків, дружив з інтелігенцією Харківщини та проводили просвітницьку роботу серед українців і відстоювали права обездолених. Царські сатрапи вбачаючи в ньому видатного провідника нації відправляють його в рекрути в м. Валуйки де він серед військових організував гурток прогресивних людей і почав проводити відповідну роботу за що був відправлений в Туркестанський округ, але доїхавши до Оренбурга жандармерія повернула його для слідства по виявленню його оточення і зв’язків. Він був заарештований та направлений у в’язницю м. Ізюм. По завершенню терміну ув’язнення був відправлений на заслання в поселення Балаганськ Іркутської області, що ближче до Якутії. Щоб зрозуміти, що значить Балаганськ то - до цих пір туди немає дороги літом, а тільки зимою, сирий і важкий клімат. На поселення він прибув з дружиною та дитиною. В поселенні він швидко налагодив зв’язок з інтелігенцією Іркутська та Якутська, але переживши тяжкі роки гонінь та ув’язнень він тяжко захворів на сухоти. По завершенні терміну заслання йому було дозволено повернутись з Балаганська, але не в Україну. Доїхавши до Тобольська він зупинився з родиною у місцевих українців, викладав в місцевому навчальному закладі та підтримував тісні зв’язки з інтелігенцією Сибіру. Дружив з видатними українськими діячами в Україні. Серед них найбільш міцною дружба в нього була з Б.Д.Грінченком з Луганська, автором першого повного словника української мови. Коли здоров’я зовсім погіршилось він звернувся до Бориса Грінченка прохальним листом не полишити його малолітню дитину і дружину на призволяще, що з честю виконав Грінченко.

Похоронили його поряд з могилами декабристів при великій кількості людей. На його могилу до цих пір вдячні земляки постійно приносять живі квіти. Після себе залишив прекрасні поезії, які хвилюють і сьогоднішнього українця своєю актуальністю.

Дружину з сином відправили не в Україну, а в Середню Азію. Його син став видатним фізиком і винахідником першого у світі телевізора.
Вшановуючи видатного земляка, поета й богослова Сумська єпархія на зборах духовенства вирішила відвідати музей поета на його батьківщині 11 вересня 2014 року.

Його життя є прикладом важкої боротьби українського народу за свою свободу і незалежність. Прожив поет біля 38 років.








        Джерело:  Прес-центр Сумської єпархії


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.