ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · НАШІ ХРАМИ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТTuesday, June 25, 2019
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
НАШІ ХРАМИ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
УКРАЇНА - ДІАСПОРА

Всесвятійший ВАРФОЛОМЕЙ I
Архиєпископ Константинопольський, Патріарх Вселенський

Торонто, 14 січня 2009 року

Його Всесвятості, Всесвятійшому Вселенському Патріарху Варфоломію, Архиєпископу Константинополя – Нового Риму

Ваша Всесвятість!


Ми українці у діаспорі Північної Америки – Канади чітко стежимо за подіями, які пов’язані з усіма гілками Української Православної Церкви в Україні. Глибоко преживаємо ситуацію довкола Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка явно на своїй землі у своїй Незалежній Державі є жертвою нападів, побиття священнослужителів УПЦ КП, обкрадання і нищення храмів тієї ж церкви з боку Православної Церкви Московського Патріархату.

Ми як невід’ємна частина українського народу і святої православної віри засуджуємо хуліганську поведінку політично-агентурну організацію, якою являється Православна Церква Московського Патріархату, яка присвоїла тисячі парафій в Україні, нахабно захопивши козацькі храми, собори, монастирі та дві найбільші національні святині: Лаври – Почаївську та Києво-Печерську.

Будучи свідком нахабної поведінки служителів Московського Патріархату в Україні ми не могли стояти осторонь і байдуже супроти своїх братів і сестер.

Для моральної підтримки УПЦ КП в Україні, ми українці – жителі Канади у 2001 році створили громадський комітет під назвою «Приятелі Київського Патріархату УПЦ.»

Українська Православна Церква Київського Патріархату діє на території своєї держави, а не Росії, її вірні хочуть молитися в своїх храмах, соборах та монастирях, а не просто під відкритим небом, чи у звичайних домах, коли в той же час служителі Московського Патріархату глумляться над нашими священиками і нашим народом, над українською мовою у наших таки храмах.

Помимо постійного і агресивного втручання, шантажу, фізичних нападів і погроз та лайок, завдяки Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, ієрархів УПЦ КП і всього духовенства, церква власними силами розбудовується, примножуються парафії і постійно збільшується число вірних.

У найбільш зрусифікованих областях будуються нові храми, жителі просять надати священнослужителів УПЦ КП для церковних треб.
Це явний вияв волі і бажання українського народу.
УПЦ КП є однією з найбільших у світі.

Вона має 30-ть єпархій, біля 40 єпископів і біля 6000 парафій з храмами, соборами і монастирями, з двома Духовними академіями (Київська та Львівська), двома богословськими інститутами (Івано-Франківський та Чернівецький факультети), з трьома духовними семінаріями, та згідно статистики – біля 14 мільйонів віруючих.

Ми звертаємося до Вас, Ваша Всесвятосте з проханням о надання Московському Патріархату в Україні статусу іноземної церкви, бо вона такою в дійсності і є, а нашу рідні Українську Церкву Київського Патріархату узаконити і надати її статус Помісної, яка об’єднала б довкола себе весь український народ.

Український народ задовго носив московське ярмо, щоб в Незалежній, Суверенній власній Державі прийняти повторно імперський, ворожий диктат.

Ми глибоко віримо, що наше звернення і прохання до Вас буде прийняте до Вашої уваги і Ви, Ваша Всесвятосте, з християнською любов’ю до українського народу і повним розумінням його прагнення позитивно завершите і донесете світу історичний факт, що Українська Православна Церква Київського Патріархату узаконена і належно отримала АВТОКЕФАЛІЮ.

Молимо Всевишнього Господа, щоби дарував Вам здоров’я, терпіння, натхнення у вирішенні вагомих рішень на славу Бога, Православної Церкви, добра Української Держави і Добра всього людства.

З повною шаною, повагою до Вас та молитвами до Всевишнього Господа

За Громадський Комітет
Приятелі Київського Патріархату
В Торонто, Канада


Ірина Ващук
Голова
        Джерело:  Прес-центр Сумської єпархіїКоментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.