ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Tuesday, November 26, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Церква і суспільство. Святкування 356-ї річниці Конотопської битви.

Святкування 356-ї річниці Конотопської битви.


На Конотопщині за участі народних депутатів України, керівництва регіону, духовенства Сумської Єпархії Київського патріархату та інших конфесій , представників політичних партій та громадськості відбулося святкування 356-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського в Конотопській битві 1659 року.

Свято розпочалося з молитви у козацькому соборі Різдва Пресвятої Богородиці у місті Конотоп, збудованого на честь 350-річчя Конотопської битви. На місті боїв архієпископ Мефодій з духовенством відслужив панахиду за героїв тієї битви і сьогодення . Всі присутні поклали квіти до пам'ятника гетьману України Івану Виговському.

«Те, як ми перемогли у Конотопській битві, показує, що ми переможемо в боротьбі з агресором і сьогодні. Сумщина - форпост боротьби з імперією зла. У наших жилах тече козацька кров і віра в Бога, тому перемога буде за нами», - зазначив під час урочистостей у селі Шаповалівка Конотопського району голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко.
Паралелі між Конотопською битвою і нинішнім протистоянням з Росією провів і народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Жоден народ, який не пам'ятає своє минуле, не може розраховувати на майбутнє. 356 років тому була визвольна боротьба українського народу. Тоді полягли і тисячі кримських татар. Я вірю в те, що наші спільні зусилля допоможуть тому, що наш підлий сусід піде з України і кримських земель», - наголосив Чубаров.

В рамках свята у центрі Конотопа відкрили пам'ятний знак на честь героїчної оборони Конотопської фортеці 1659 року. Як раніше повідомлялося, його встановлення ініційовано Сергієм Маликом, волонтером, президентом Київського міського автомотоклубу та освячено Святійшим Патріархом Філаретом у м. Київі. Перед тим, як дістатися Конотопа, знак у вигляді каменю побував у 18 містах України, куди його доставили автолюбителі. На 4-тонній гранітній брилі вирізано Герб України з перехрещеними шаблями.

У програмі заходів були також «козацькі забави», «посвята в козаки», робота дитячих майданчиків, спортивно-розважальна та концертна програма.
Упродовж дня у селі Шаповалівка працювали містечко майстрів декоративно-прикладного мистецтва та козацькі курені з усіх районів області, які представлять багатоманітність культури та традицій України.








        Джерело:  Прес-центр Сумської єпархії
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.