ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · НАШІ ХРАМИ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТTuesday, June 25, 2019
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
НАШІ ХРАМИ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Церква і суспільство. Архієпископ Мефодій з духовенством Сумщини узяв участь в урочистостях з нагоди пам’яті преподобного Паїсія Величковського в Полтаві

Архієпископ Мефодій з духовенством Сумщини узяв участь в урочистостях з нагоди пам’яті преподобного Паїсія Величковського в Полтаві


28 листопада 2017 р., в день пам’яті преподобного Паїсія Величковського, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у рідному місті і храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави – звершив Божественну літургію.
Його Святості співслужили Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон та численне духовенство Полтавської єпархії.
За богослужінням Святійший Патріарх виголосив проповідь, у якій зазначив, що преподобний Паїсій є прикладом того, як людина має спасатися. Цей приклад духовного життя повинні наслідувати не лише ченці, але й християни, які живуть у світі.
По завершенню літургії відбувся молебень до преподобного Паїсія Величковського.
Після молитви Його Святість вручив благодійникам і жертводавцям високі церковні нагороди. Також і капеланів Полтавської єпархії Предстоятель нагородив патріаршими грамотами з відзнаками і медаллю «За жертовність і любов до України».
Незважаючи на те, що пам’ять преподобного припала на робочий день храм був наповнений вірянами. Усі відчували особливу радість, адже залишивши в юності рідну Полтаву, преподобний Паїсій повернувся до своєї малої батьківщини ставши її святим молитвеником і заступником.
Цього ж дня, ввечері, в оперному театрі ім. Миколи Гоголя відбулись урочистості, присвячені пам’яті преподобного Паїсія Величковського. З вступним словом виступив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.
Також до усіх присутніх в залі з вітальним словом звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його Святість розповів про життя святого і про ту велику роль, яку відіграє у світовому Православ’ї уродженець Полтавщини преподобний Паїсій Величковський. Опісля привітальних слів відбулось нагородження Преміями імені преподобного Паїсія Величковського найбільш активних громадян міста. Завершився захід святковим концертом.

За матеріалами Київських єпархіальних відомостей

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.