ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТWednesday, December 08, 2021
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Медичне капеланство

Медичне капеланство


Душпастирська (духовна) діяльність в закладах охорони здоров'я спрямована на забезпечення релігійних потреб і духовної підтримки пацієнтів, їх сімей, а також працівників закладів охорони здоров'я.

Медичне капеланство є кроком для гуманізації системи охорони здоров’я. Впровадження інституту капеланства в охороні здоров’я – важливий крок до побудови сучасного цивілізованого суспільства. Тільки послідовні дії, напрацювання досвіду та здобуття знань, дають можливість розвинути медичне капеланство в Україні.
КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» виступив межконфесійним майданчиком і базою для розвитку медичного капеланства у Сумській області.

У місті Суми на базі амбулаторно-поліклінічного відділення 14.06.2021 збиралися представники десяти конфесій та релігійних організацій, а також медичні працівники, щоб спільно розробити дорожню карту дій у сфері медичного капеланства регіону, а також щоб долучитися до великої команди, яка впроваджує душпастирську опіку в медичних закладах.
Обговорили перспективи створення осередку медичного капеланства в Сумах.
Директор КНП Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань», диякон Тарас Злиденний презентував бачення розвитку душпастирського служіння в Сумській області, про інститут капеланства у сфері охорони здоров’я розповів президент ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров'я» Сергій Убогов та отець Андрій Нагірняк через онлайн-зв'язок.
Ініціаторами та організаторами зустрічі в Сумах виступили Управління Соціального Служіння ПЦУ Eleos-Ukraine , в.о. голови Синодального управління медичного капеланства Православної Церкви України Сергій Дмитрієв.
Тож, один важливий крок зроблений – відбулася перша зустріч, обмін думками та досвідом. Також серед представників Сумської єпархії ПЦУ був присутній прес-секретар свящ. Павло Сушинський

Для довідки. Капела́н (від лат. capellanus) — у християнських церквах та деяких інших релігійних організаціях різних держав світу це представник духовенства, якому на постійних засадах доручається пастирська опіка над якоюсь спільнотою або особливою групою вірних.
Капеланство в охороні здоров'я (англ. Health Care Chaplaincy) — вид душпастирської діяльності, що здійснюється спеціально підготовленими релігійними працівниками (капеланами) у сфері охорони здоров'я.


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.