ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТThursday, December 09, 2021
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Митрополит Симеон відвідав храми Сумщини

Митрополит Симеон відвідав храми Сумщини


23 жовтня 2021 року, на запрошення архієпископа Сумського і Охтирського Мефодія, митрополит Вінницький і Барський Симеон прибув у Сумську єпархію Православної Церкви України.

Митрополит Симеон відвідав відроджений Свято-Троїцький храм с. Пустовійтівка Роменського району Сумської області. Архіпастир вклонився святиням храму та поспілкувався з настоятелем церкви.

Довідка:

Свято-Троїцький храм у с. Пустовійтівка (на малій батьківщині святого Петра Калнишевського), як свідчать історичні джерела, був побудований у 1773 році за власні кошти кошовим Петром Калнишевським (якого причислено до лику святих). Також відомо, що кошовий отаман подарував храму напрестольне Євангеліє. У 1929 році церкву було зруйновано. На початку ХХI століття церкву відбудували, старовинним способом, без єдиного цвяха. У 2006 році на свято Покрови Пресвятої Богородиці храм освятили.

Того ж дня митрополит Симеон відвідав храм у м. Недригайлів, присвячений святому праведному Петру Калнишевському. Владика помолився у храмі, а також поспілкувався з настоятелем храму протоієреєм Василієм Булельо.

У Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми митрополита Симеона зустрів керуючий Сумською єпархією, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій. Владики помолились та вклонились святиням храму.

Довідка:

Храм у Сумах звели наприкінці XVII — на початку XVIII століть коштом перших сумських полковників Герасима та Андрія Кондратьєвих. Освячення храму відбулося 1702 року. Храм слугував усипальницею роду Кондратьєвих. Деякий час він також виконував оборонні функції. За радянських часів будівля храму використовувалась під склади, а згодом у церковному приміщенні було розміщено відділ декоративно-ужиткового мистецтва Сумського художнього музею. Реставраційні роботи у Воскресенській церкві були здійснені у 1970-х роках, внаслідок чого храм набув свого сучасного вигляду. У грудні 2002 року було відзначено 300-ліття цієї визначної історико-архітектурної пам'ятки. У різні часи в храмі молились: святий праведний Петро Калнишевський, святитель Димитрій Ростовський, святитель Інокентій Іркутський, святитель Іоасаф Бєлгородський.

Джерело: https://orthodox.vinnica.ua/novini/novini-eparhii/6180.html
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.