ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборTuesday, April 16, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Сердечно вітаємо всіх з Днем Соборності

Сердечно вітаємо всіх з Днем Соборності


Сердечно вітаємо всіх з Днем Соборності та 105-літтям від дня проголошення Акту Злуки, яким стверджувалася державна єдність України. Символічно, що відбулося це тоді на площі перед собором Святої Софії – давнім храмом, який уособлює духовну єдність та велич Руси-України.

Для нас, православних християн, соборність означає дуже багато. Найперше, походження цього слова безпосередньо пов’язане з християнським вченням та походить від старослов’янського «съборъ», тобто збори, зібрання. Загалом Церква Христова є Вселенською (Καθολική) Церквою, а за слов’янським перекладом «Символу віри», який дійшов до нас від святих Кирила і Мефодія, – Соборною, тобто зібраною звідусіль. Та й саме богословське поняття «соборність» означає єдність, цілісність Церкви, об’єднання всіх її членів під її Главою – Господом нашим Ісусом Христом.

Собор апостольський став колись першим в історії Церкви подібним зібранням в Єрусалимі (близько 49 року після Різдва Христового). Знаємо про сім Вселенських Соборів, на яких збиралися святі отці з усього християнського світу. За підсумками історичного Об‘єднавчого Собору п’ять років тому постала єдина автокефальна помісна Православна Церква України. Соборними є і вищі владні інституції нашої Церкви: Священний Синод, Архієрейський Собор, Помісний Собор. Великі храми, де на богослужіння збирається багато духовенства і вірян, ми теж називаємо соборами…

Соборність для вірних – це основа. Особливою соборність є і для нашого народу. Бо не раз вже історія вчила: в єдності – сила, в розділенні – поразка. Коли наш народ гуртувався – досягав успіху, коли ж чвари та амбіції, заздрість чи владолюбство роз’їдали правителів і суспільство – тоді приходила руїна. Це стосується і суспільства, і держави, і Церкви. Тому будьмо мудрими, виносьмо правильні уроки з минулого і не допустімо розбрату пускати серед нас коріння.

Укріплюймо і захищаймо нашу соборність – як державну, так і духовну! Бо єдність – це наш шлях до перемоги.
(Православна Церква України)

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.