ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТFriday, June 05, 2020
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
В новий рік з новими силами
2008 рік в Сумській єпархії почався з молитовної плідної праці, яка завжди супроводжувалась молитвою.
15 лютого свято Стрітення Господнього по запрошенню благочинного Конотопського району прот.Олександра Дупи керуючий Сумською єпархією єпископ Мефодій з секретарем єпархії протоієреєм Петром Попадинцем, протодияконом єпархії Ігорем Клименковим та духовенством благочиння відслужив Божественну Літургію у Свято-Миколаївському храмі в м.Конотопі. Цей храм відреставрований минулого року на кошти меценатів та парафіян храму. Після служби відбулася зустріч з парафіянами храму та було проведено екскурсію по храму, в якому працює: недільна школа, православна бібліотека, гуртки з хореографії та писанкарства, де малечу навчають цьому ремеслу.
Після служби Божої владика побував на будівництві Свято-Георгіївського храму в м.Конотоп, настоятель о.Ярослав Срібняк, який з парафіянами продовжує будівництво храму за кошти, зібрані членами Християнсько-Демократичної партії. На даний час починають виготовляти на храм куполи.
17 лютого неприємний випадок трапився у Свято-Георгієвському храмі м.Суми, там відбувся напад на вчителя і дітей недільної школи та їх побиття людиною в стані алкогольного сп’яніння, який назвався прихильником Московського Патріархату.
Парафіяни витіснили хулігана, викликали міліцію та звернулись до єпископа Ікарія Московського Патріархату з вимогою про недопущення міжконфесійної ворожнечі.
24 лютого єпископ Мефодій разом з членами парафії провели урочисту Божественну службу у Свято-Георгіївському храмі в м.Суми. Відбувся хресний хід до місця, де розпочинається будівництво Собору.
29 лютого відбулася зустріч єпископа Мефодія з головою райдержадміністрації Лебединського району Грицаєм С.М., на якій обговорювалися питання по відновленню козацьких святинь Лебединщини. Владика Мефодій з духовенством благочиння відвідали парафіян в с.Рябушки і храм Іоанна Предтечі, відслужили молебень в храмі Архистратига Михаїла в с.Малий Вистороп та оглянули приміщення під храм у с.Гарбузівка та с.Новгордському.
2 березня на запрошення віруючих та благочинного Липово-Долинського району прот.Богдана Ільківа єпископ Мефодій з секретарем єпархії протоієреєм Петром Попадинцем та старшим благочиння протоієреєм Богданом Козенком відслужили Божественну літургію в м.Липова Долина та відвідали Свято-Троїцький храм, де завершується будівництво.
4-5 березня єпископ Мефодій разом з керівництвом єпархії представилив благочинного Великописарівського району протоієрея Михаїла Каліку, випускника Ленінградської духовної академії.
Сьогодні в єпархії діє 4 парафії нашої Церкви, але жодна не має приміщення або земельної ділянки під храм.
Єпископ Мефодій зустрівся з головами сільських і селищних рад та посадовими особами райдержадміністрації і райради. Кожному було подаровано книгу “Закон Божий”. Керівники району завірили, що зроблять все можливе, щоб віруючі нашої Церкви мали можливість здійснювати свої духовні потреби. Свого часу українські собори мали храми у смт.ВПисарівка і вони були зруйновані, а на престолі Свято-Успенського собору стоїть пам’ятник Леніну.
5 березня владика Мефодій та секретар єпархії відвідали музей П.Грабовського – незламного українського поета-борця за Україну. прозвучала молитва пам’яті, відбулись бесіди з інтелігенцією села про духовне відродження. Особливими були слова голови сільради, керівника музею Скоропад Н.П. та директора школи. Для школи була передана духовна література.
В області йде розповсюдження книг “Християнської етики”, виданої Святішим Патріархатом Філаретом та схваленої Міністром Просвіти.
9 березня єпископ Мефодій та духовенство Свято-Воскресенського кафедрального собору взяли участь у покладанні квітів та мітингу до річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Панахиди та молитви за видатного борця і захисника українського народу були вознесені у всіх храмах єпархії УПЦ Київського Патріархату Сумської області.
Також була проведена зустріч з викладачами місцевого ліцею та студентами. Особливо такою була зустріч в українському класі. Директор ліцею пообіцяла сприяти тісній співпраці.
15 березня відбулось освячення Свято-Тоїцького храму в м.Шостка настоятель храму прот.Володимир Скиба, та провели збори з віруючими Свято-Покровського дерев’яного храму в м.Шостка за участі єпископа Мефодія та керівництва єпархії.
17 березня на запрошення о.Зіновія Срібняка єпископ Мефодій з духовенством собору відслужили на храмовий день Божественну службу та заупокійну Літію в храму преподобного Герасима та провели зустріч з парафіянами храму.
18-19 березня відбувся Священний Синод УПЦ Київського Патріархату, на якому було розглянуто річні звіти єпархій.
Робота Сумської єпархії за 2007 рік визнана незадовільною.
Вказано на слабку роботу по створенню нових парафій і забезпеченню духовною опікою віруючих населених пунктів області.
Також звернено увагу на низький рівень активності парафій і духовенства у будівництві і реконструкції храмів, на малу забезпеченість духовними кадрами в області та ін.
Всі зауваження Синоду єпископ Мефодій виніс на розгляд єпархіальних зборів духовенства та віруючих, що відбудуться 10 квітня в м.Конотоп
22 березня священик Петро Савчук взяв участь у роботі історико-краєзнавчої учнівської конференції в гімназії №1, присвяченої 350-річчю Сумського Козацького полку, та благословив її роботу. Прозвучали цікаві доповіді. Учнівської молоді та науковців. Готував конференцію відомий громадський діяч Сумщини, заступник голови обласної “Просвіти” М.Карпенко Цікаво відзначити, що гімназія №1, де педагогічним колективом керує п.Бондарева К.І., вирізняється своїм високим патріотичним і духовним рівнем.
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.