ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТWednesday, April 08, 2020
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ
У Конотопському відродженому козацькому храмі Святителя Миколая за участі керівництва Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату, духовенства благочиння та настоятеля храму о.Олександра Дупи відбулося освячення приміщення храму та недільної школи і класів-писанкарства. Учні недільної школи підготували цікавий концерт. Тут діє бібліотека духовної літератури. Цей храм підтримує благодійний фонд “Українська родина”. Єпископ з духовенством благочиння відвідали храм на честь святого Юрія Переможця, котрий будується коштом членів партії Християнсько-Демократичного Союзу (голова партії В.М.Стретович). Будівництво відбувається під керівництвом настоятеля храму о.Ярослава Срібняка.
Сумська єпархія висловлює подяку міському голові м.Конотопа Івану Миколайовичу Огрохіну за підтримку і розуміння її проблем.
ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК – РОДИНІ ТЕРЕЩЕНКІВ
У селищі Іскрисківщина Білопільського району біля родинного склепу відомих меценатів Сумського краю Терещенків відкрили і освятили на їх честь пам’ятний знак.
В селі Луциківка на могилі відомого церковного і громадського діяча архімандрита Антона Булатовича встановили і освятили дерев’яний хрест.
ДОСВІД РОМЕНЩИНИ – ВТІЛИМО В УСІХ БЛАГОЧИННЯХ ЄПАРХІЇ
Українська Православна Церква Київського Патріархату стала відроджуватися буквально на руїнах розгромленого більшовицьким режимом українського автокефалізму. Факти свідчать: наша Церква має набагато більше прихильників-парафіян ніж Московська церква в Україні. Та відсутність у містах і селах типових храмів, недостатня кількість фахово підготовлених священиків, брехлива, наклепницька пропаганда проти нашої Церкви Церквою, яка представляє інтереси Росії в Україні (УПЦ МП), наносять великої шкоди у духовному, культурному, національному розвитку держави та призводять до соціальної напруги в області.
Щоб вийти з такої ситуації Сумська єпархія УПЦ Київського Патріархату прийняла рішення: найменшим складом духовенства охопити своєю опікою, духовним просвітництвом найбільшу кількість населених пунктів області. Цю нову систему по відродженню духовності краю ми вирішили проекспериментувати на території Роменського благочиння. Спершу провели збори духовенства, керівників району з громадою, на яких вирішили закріпити населені пункти за священиками – щоб один духівник почергово міг окормляти декілька населених пунктів – відправляв там богослужіння, треби, здійснював просвітницьку роботу. Місцеву владу попросили, щоб вона сприяла поверненню нашій Церкві колишніх церковних споруд та земельні ділянки, підмурки культових споруд та земельних ділянок для створення в кожному населеному пункті району хоча б невеличкої духовної світлиці. На цю пропозицію ми знайшли позитивну реакцію керівників сільських рад, депутатів, місцевих жителів.
Взагалі, управління Сумської єпархії щиро дякує органам місцевого самоврядування Роменського району і, зокрема, головному спеціалісту райдержадміністрації пану Миколі Івановичу Зв’язці за взаєморозуміння і допомогу у поверненні церковних приміщень нашій Церкві у селах – Андріївка, Артюхівка, Басівка, Рогинці, Волошнівка, Ярушівка, Вощилиха та багато інших. Велика подяка голові селищної ради с.Басівка Петру Яковичу Биченку, що сприяє відновленню старовинного храму на честь ікони Всіх Скорботних Радість (настоятель о.Ілля Ціко). Нині Роменське благочиння налічує близько 50 парафій.
ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ОХТИРКИ
В Охтирці силами парафіян та громадськості відкрився Свято-Вознесенський храм, який очолює настоятель протоієрей Сергій Більченко, а також продовжується будівництво Свято-Успенського храму в пам’ять відомого земляка-письменника Івана Багряного.
ДУХОВНО ВІДРОДЖУЄТЬСЯ ЛЕБЕДИНЩИНА
Останнім часом, і особливо з приходом голови райдержадміністрації Сергія Грицая, пожвавилося відродження духовних святинь на Лебединщині. Почалася реконструкція величного храму на честь Івана Хрестителя в селі Рябушки – настоятель протоієрей Юрій Ткачов.
У Малому Висторопі продовжується реконструкція Свято-Архангельського храму, яким опікується о.Олександр Андрусенко. Готується приміщення під храм у с.Залізничне.
ХРАМ ПЕТРА КАЛНИШЕВСЬКОГО – ВІДРОДЖУЄТЬСЯ
У селі Пустовійтівка Роменського району, де настоятелем храму о.Анатолій Рудько, продовжується оздоблення Свято-Троїцького храму, збудованого ще в 1773 році на кошти останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського і відтвореного з руїн за сприяння Президента України Віктора Ющенка у 2006 році. Храм освячений Святійшим Патріархом України Філаретом.
Молодіжне братство відзначило Водохреща
19 січня, на Водохреща, під керівництвом священика .Гліба Власенка члени Православного молодіжного братства ім. Святителя Миколая відвідали древній Манявський скит в Карпатах, де молилися з тисячами прочан з усієї України.
НОВОМУ ХРАМУ В КУРМАНАХ – БУТИ
У с.Курмани Недригайлівського району завершується будівництво нового Свято-Миколаївського храму, яке фінансується Оленою Тимофіївною – вдовою відомого українського письменника-перекладача Дмитра Білоуса, котрий заповідав відновити на його батьківщині храм за його кошт.
Всі мешканці села разом з настоятелем о.Валерієм Шелудченком беруть активну участь у зведенні святині.
УРОЧИСТОСТІ В СЕЛІ САД
В селі Сад, що у Сумському районі, відбулося архиєрейське богослужіння у Свято-Миколаївському храмі за участі духовенства області та настоятеля о.Анатолія Довгопола.
Разом з парафіянами, керівництвом села та депутатами сільської ради духовенство освятило місце під пам’ятник садівчанам – жертвам Голодомору 1932-33рр., котрі загинули в ті жорстокі часи. Серед парафіян був і директор Науково-дослідного інституту сільського господарства, що діє на території села, Микола Павлович Бондаренко, який від імені інтелігенції селища і себе особисто зробив пожертву на підтримку Сумської єпархії.
Сумська єпархія УПЦ Київського Патріархату висловлює глибоку вдячність за підтримку нашої Церкви керівництву села та району і, зокрема, голові Сумської районної ради Миколі Петровичу Солов’ю.
КНИГОВИДАВНИЧИЙ ОГЛЯД
Напередодні 2008 року віруючі Конотопського району отримали цікаве видання – книгу Зої Шалівської та о.Олександра Дупи “Відроджена святиня”. Це унікальна розвідка про історію Підлипненської парафії, започаткованої ще в славні козацькі часи. Заслуговують на увагу наведені історичні документи, а ще матеріали державних архівів Чернігівської та Сумської областей, фонди Конотопського краєзнавчого музею та спогади старожилів с.Підлипного.
Майже водночас у Сумському видавництві “Мак Ден” вийшла книга О.Сотника “З вірою в серці”. Сама назва відбиває її суть. Це збірка окремих статей автора про релігійні погляди відомих українських письменників різних епох: царської, радянської та сучасної.
Книги розраховані на широке коло читачів.
о.Петро Попадинець
Сторінка 153 з 155 << < 150 151 152 153 154 155 >
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.