ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТFriday, January 28, 2022
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
2007 РІК У ЖИТТІ СУМСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
*Протягом 2007 року, порівняно з 2006 роком, Сумська єпархія зросла на 31 зареєстровану парафію та 11 священиків. Всього ж в області діє більше 200 парафій.
*Було освячено і введено в дію: Свято-Покровський храм в с.Томашівка Недригайлівського району; Свято-Троїцький храм в с.Михайлівка Буринського району; реконструйовано козацький Свято-Миколаївський храм в Конотопі.
*Закладено наріжні камені, де мають постати нові храми нашої Церкви: храм святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в смт.Буринь; Свято-Успенський собор в Охтирці; Свято-Миколаївський храм у с.Курмани Недригайлівського району; відбудеться у березні освячення Свято-Троїцького храму у м.Шостка.
*У 2007 році в Сумській єпархії УПЦ Київського Патріархату суттєво активізувався процес будівництва, реконструкції храмів та каплиць: Свято-Георгіївського храму в Конотопі та Свято-Успенського храму в с.Климівка Білопільського району, Свято-Троїцького храму у смт.Липова Долина, де зведені стіни й залишилося облаштувати купола, внутрішнє та зовнішнє оздоблення; розпочато з нульового циклу будівництво Петро-Павлівського храму у Ромнах та Свято-Миколаївського храму у смт.Недригайлів; храму Різдва Христового в с.Ворожба Білопільського району, де продовжується реконструкція пристосованої споруди у типовий храм. Розпочато реставраційно-будівельні роботи храмів: Різдва Пресвятої Богородиці в с.Юнаківка Сумського району, Свято-Михайлівського храму у с. Малий Вистороп Лебединського району та Святого Івана Хрестителя у с.Рябушки.
*У 2007 році частково виконано ремонтно-реставраційні роботи у Сумському Свято-Воскресенському кафедральному соборі та встановлено в ньому коштом парафіян новий іконостас у верхньому храмі, а в нижньому храмі уклали нову підлогу.
*В храмах Сумської єпархії регулярно відбувалися установлені Церковним календарем святочні, недільні та урочисті дні згідно зі Статутом нашої Церкви, а також у дні загальнонаціональних свят та подій. Зокрема, панахиди за тих, які трагічно загинули під час аварії на Чорнобильській АЕС та на честь загиблих козаків, що в с.Шаповалівка Конотопського району. А також відслужили молебень на честь 348-ї річниці героїчної Конотопської битви та освятили місцевий краєзнавчий музей, створений до цієї історичної події. Священики нашої Церкви відслужили молебень та взяли участь у відкритті Всеукраїнського фестивалю української народної пісні в с.Боромля Тростянецького району.
*За участі керівництва міста й області та студентів Банківської Академії перед початком навчального року у Свято-Воскресенському кафедральному козацькому соборі відслужили молебень. Тут же, до Дня міста Суми, відбулася Божественна літургія. Духовенство УПЦ Київського Патріархату взяло участь у святі й виголосило спільну молитву з сумчанами та керівництвом міста й області.
*Священики нашої Церкви відслужили молебень біля пам’ятника останньому кошовому Запорозької Січі Петру Калнишевському, а також за участі керівництва області у Свято-Воскресенському соборі відслужили панахиду за загиблих від голодоморів українського народу в 1932-33рр. та 1947р. і освятили пам’ятний знак у вшанування жертв Геноциду на привокзальній площі в м.Суми; такі ж панахиди відслужили біля пам’ятників жертвам тих страшних часів у селах Піски Буринського району, Хоружівка Недригайлівського району.
*Духовенство і керівництво Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату веде активний діалог з місцевою владою щодо відродження духовності та Національної Церкви в області. Маємо надію, що у 2008р. органи місцевого самоврядування рішуче призупинятимуть протиправні дії УПЦ Московського Патріархату. Сумське єпархіальне управління, відповідно до вимог чинного законодавства, вимагатиме перерозподілу храмів на канонічній території Київського Патріархату, які незаконно передані іноземній конфесії – Московській церкві в Україні (УПЦ МП).
ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ
У Конотопському відродженому козацькому храмі Святителя Миколая за участі керівництва Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату, духовенства благочиння та настоятеля храму о.Олександра Дупи відбулося освячення приміщення храму та недільної школи і класів-писанкарства. Учні недільної школи підготували цікавий концерт. Тут діє бібліотека духовної літератури. Цей храм підтримує благодійний фонд “Українська родина”. Єпископ з духовенством благочиння відвідали храм на честь святого Юрія Переможця, котрий будується коштом членів партії Християнсько-Демократичного Союзу (голова партії В.М.Стретович). Будівництво відбувається під керівництвом настоятеля храму о.Ярослава Срібняка.
Сумська єпархія висловлює подяку міському голові м.Конотопа Івану Миколайовичу Огрохіну за підтримку і розуміння її проблем.
ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК – РОДИНІ ТЕРЕЩЕНКІВ
У селищі Іскрисківщина Білопільського району біля родинного склепу відомих меценатів Сумського краю Терещенків відкрили і освятили на їх честь пам’ятний знак.
В селі Луциківка на могилі відомого церковного і громадського діяча архімандрита Антона Булатовича встановили і освятили дерев’яний хрест.
ДОСВІД РОМЕНЩИНИ – ВТІЛИМО В УСІХ БЛАГОЧИННЯХ ЄПАРХІЇ
Українська Православна Церква Київського Патріархату стала відроджуватися буквально на руїнах розгромленого більшовицьким режимом українського автокефалізму. Факти свідчать: наша Церква має набагато більше прихильників-парафіян ніж Московська церква в Україні. Та відсутність у містах і селах типових храмів, недостатня кількість фахово підготовлених священиків, брехлива, наклепницька пропаганда проти нашої Церкви Церквою, яка представляє інтереси Росії в Україні (УПЦ МП), наносять великої шкоди у духовному, культурному, національному розвитку держави та призводять до соціальної напруги в області.
Щоб вийти з такої ситуації Сумська єпархія УПЦ Київського Патріархату прийняла рішення: найменшим складом духовенства охопити своєю опікою, духовним просвітництвом найбільшу кількість населених пунктів області. Цю нову систему по відродженню духовності краю ми вирішили проекспериментувати на території Роменського благочиння. Спершу провели збори духовенства, керівників району з громадою, на яких вирішили закріпити населені пункти за священиками – щоб один духівник почергово міг окормляти декілька населених пунктів – відправляв там богослужіння, треби, здійснював просвітницьку роботу. Місцеву владу попросили, щоб вона сприяла поверненню нашій Церкві колишніх церковних споруд та земельні ділянки, підмурки культових споруд та земельних ділянок для створення в кожному населеному пункті району хоча б невеличкої духовної світлиці. На цю пропозицію ми знайшли позитивну реакцію керівників сільських рад, депутатів, місцевих жителів.
Взагалі, управління Сумської єпархії щиро дякує органам місцевого самоврядування Роменського району і, зокрема, головному спеціалісту райдержадміністрації пану Миколі Івановичу Зв’язці за взаєморозуміння і допомогу у поверненні церковних приміщень нашій Церкві у селах – Андріївка, Артюхівка, Басівка, Рогинці, Волошнівка, Ярушівка, Вощилиха та багато інших. Велика подяка голові селищної ради с.Басівка Петру Яковичу Биченку, що сприяє відновленню старовинного храму на честь ікони Всіх Скорботних Радість (настоятель о.Ілля Ціко). Нині Роменське благочиння налічує близько 50 парафій.
ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ОХТИРКИ
В Охтирці силами парафіян та громадськості відкрився Свято-Вознесенський храм, який очолює настоятель протоієрей Сергій Більченко, а також продовжується будівництво Свято-Успенського храму в пам’ять відомого земляка-письменника Івана Багряного.
ДУХОВНО ВІДРОДЖУЄТЬСЯ ЛЕБЕДИНЩИНА
Останнім часом, і особливо з приходом голови райдержадміністрації Сергія Грицая, пожвавилося відродження духовних святинь на Лебединщині. Почалася реконструкція величного храму на честь Івана Хрестителя в селі Рябушки – настоятель протоієрей Юрій Ткачов.
У Малому Висторопі продовжується реконструкція Свято-Архангельського храму, яким опікується о.Олександр Андрусенко. Готується приміщення під храм у с.Залізничне.
ХРАМ ПЕТРА КАЛНИШЕВСЬКОГО – ВІДРОДЖУЄТЬСЯ
У селі Пустовійтівка Роменського району, де настоятелем храму о.Анатолій Рудько, продовжується оздоблення Свято-Троїцького храму, збудованого ще в 1773 році на кошти останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського і відтвореного з руїн за сприяння Президента України Віктора Ющенка у 2006 році. Храм освячений Святійшим Патріархом України Філаретом.
Молодіжне братство відзначило Водохреща
19 січня, на Водохреща, під керівництвом священика .Гліба Власенка члени Православного молодіжного братства ім. Святителя Миколая відвідали древній Манявський скит в Карпатах, де молилися з тисячами прочан з усієї України.
НОВОМУ ХРАМУ В КУРМАНАХ – БУТИ
У с.Курмани Недригайлівського району завершується будівництво нового Свято-Миколаївського храму, яке фінансується Оленою Тимофіївною – вдовою відомого українського письменника-перекладача Дмитра Білоуса, котрий заповідав відновити на його батьківщині храм за його кошт.
Всі мешканці села разом з настоятелем о.Валерієм Шелудченком беруть активну участь у зведенні святині.
УРОЧИСТОСТІ В СЕЛІ САД
В селі Сад, що у Сумському районі, відбулося архиєрейське богослужіння у Свято-Миколаївському храмі за участі духовенства області та настоятеля о.Анатолія Довгопола.
Разом з парафіянами, керівництвом села та депутатами сільської ради духовенство освятило місце під пам’ятник садівчанам – жертвам Голодомору 1932-33рр., котрі загинули в ті жорстокі часи. Серед парафіян був і директор Науково-дослідного інституту сільського господарства, що діє на території села, Микола Павлович Бондаренко, який від імені інтелігенції селища і себе особисто зробив пожертву на підтримку Сумської єпархії.
Сумська єпархія УПЦ Київського Патріархату висловлює глибоку вдячність за підтримку нашої Церкви керівництву села та району і, зокрема, голові Сумської районної ради Миколі Петровичу Солов’ю.
Сторінка 187 з 189 << < 184 185 186 187 188 189 >
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.