ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборThursday, March 28, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Перенесення мощей святителя Іоанна Золотоустого

Перенесення мощей святителя Іоанна Золотоустого

9 лютого 2012 року Православна Церква молитовно згадує подію перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого. Цього дня у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми відбулося Богослужіння.
Святитель Іоанн Золотоустий, архієпископ Константинопольський, народився в Антіохії близько 347 року.
Іоанн Золотоустий - чернець, який мріяв про те, щоб світ став величезним монастирем - громадою братів, скріплених любов'ю. Він вибрав служіння в миру, прославився в Антіохії як проповідник, був запрошений до Константинополя столичним єпископом. Своєю безкомпромісною боротьбою з вадами влади, духовенства і всього суспільства, захистом бідних нажив собі могутніх ворогів.
Його численні проповіді присвячені, в основному, етичним темам розкритих в істинно євангельському дусі любові й братерства.
Іоанн Золотоустий - великий вселенський учитель та ієрарх, упокоївся в 407 році в місті Комани на шляху до місця заслання, засуджений через підступи імператриці Євдоксії за сміливе викриття пороків, що панували у Константинополі.

Читиати далі...


Святитель Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський

Святитель Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський

7 лютого 2012 року Свята Православна Церква молитовно вшановує пам'ять святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського. Цього дня у Свято-Воскресенському соборі єпархіального центру відбулося Богослужіння.
Святитель Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський, вселенський отець і вчитель Церкви, народився у християнській родині знатного роду, в 329 році, в Аріанзі.
Ще в дитинстві, коли хлопець вивчився читати, мати подарувала йому Священне Писання. Святий Григорій отримав найповнішу і різнобічну освіту: після домашніх, він навчався в школах Назіанза, Кесарії Каппадокійської, Александрії. Завершував освіту майбутній святитель в Афінах.
На шляху з Александрії до Еллади, під час страшного шторму, лежачі на кормі корабля, Григорій милосердно благав Бога про порятунок, і в цій небезпеці дав обітницю присвятити себе Богу і за обітницею врятувався.
Шість років провів святитель в Афінах, вивчаючи там риторику, поезію, геометрію та астрономію. Разом зі святим Григорієм навчався святий Василій, майбутній архієпископ Кесарії Каппадокійської.
По завершенні освіти святий Григорій залишався деякий час в Афінах і викладав красномовство. В 358 році святий Григорій таємно залишив Афіни і повернувся до батьків у Назіанз. Тут він, майже в 30-річному віці, прийняв святе Хрещення. На запрошення святого Василія він пішов у пустелю, щоб подвизатися поруч з ним.


Детальніше...

5 лютого пам'ять сщмч. Климента, єп. Анкирського і мч. Агафангела

5 лютого пам'ять сщмч. Климента, єп. Анкирського і мч. Агафангела

5 лютого 2012 року у неділю про митаря і фарисея Свята Православна Церква молитовно згадує пам'ять священномученика Климента, єпископа Анкирського і мученика Агафангела.
Священномученик Климент, єпископ Анкирський і мученик Агафангел
Священномученик Климент, єпископ Анкирський народився в Галатійському місті Анкирі у 258 році. Рано втратив батька, а в дванадцять років - і матір, яка передбачила йому мученицьку смерть за віру в Христа. Жінка, що усиновила його, Софія, виховувала його у страху Божому.
За добродійне життя святий Климент був поставлений в читця, а потім в диякона, у вісімнадцять років отримав сан пресвітера, а в двадцятирічному віці був рукопокладений в єпископа Анкирського. Незабаром спалахнуло гоніння Деоклитіана (284 - 305) на християн. За доносом притягнутий був до відповіді і єпископ Климент. Управитель Галатії Дометіан намагався схилити святого до поклоніння язичницьким богам, але єпископ Климент твердо сповідав віру Христову і мужньо зазнав муки, яким піддав його лютий намісник. Господь зберігав Свого страждальника і чудом зціляв його понівечене тіло. Багато хто з язичників, бачивши мужність святого і чудове зцілення його від ран, увірували в Христа.
Якось по дорозі до Никомідії, на кораблі, до святого приєднався учень його Агафангел, що уникнув страти з іншими сповідувачами і бажав постраждати і померти за Христа разом з єпископом Климентом. Знову неодноразово святий Климент і Агафангел піддавалися таким нелюдським катуванням, що навіть в глядачах-язичниках спалахнуло відчуття співчуття до мучеників і вони побили каменями мучителів.

Детальніше...


Ювілей Патріарха: Урочиста Академія у Національній опері України

Ювілей Патріарха: Урочиста Академія у Національній опері України

4 лютого 2012 р. в Національній опері України відбулася урочиста Академія, присвячена відзначенню подвійного ювілею – 50-ліття єпископської хіротонії та 45-ліття служіння на Київській кафедрі Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
Зал опери, що вміщає понад тисячу глядачів, був вщент заповнений – привітати свого Предстоятеля з подвійним ювілеєм прийшли єпископат Київського Патріархату, духовенство та миряни, представники наукової та творчої інтелігенції, політичні та громадські діячі.
В урочистостях взяв участь керуючий нашою єпархією, Високопреосвященний Іларіон архиєпископ Рівненський та Острозький.
Серед почесних гостей був присутній Глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний Архієпископ Святослав Шевчук.
Урочисте дійство розпочалося з «Молитви за Україну» у виконанні Національного хору ім. Г. Верьовки. Вів програму народний артист України Василь Ілащук.
На сцені Національної опери Українського Патріарха привітали члени Священного Синоду Київського Патріархату, від імені яких святкову адресу оголосив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Також від Синоду в дарунок Предстоятелю було піднесено квіти й панагію.

Детальніше...


Привітання Святійшому Патріарху Філарету з нагоди ювілеїв

Привітання Святійшому Патріарху Філарету з нагоди ювілеїв

Ваша Святосте! Милостивий наш Архіпастирю і Патріарше!
У ці дні, 3-5 лютого, коли відбуваються святкові урочистості по відзначенню 50-ліття Вашої архієрейської хіротонії та 45-ліття перебування на Київській кафедрі, духовенство та вірні Сумської єпархії приєднується до всіх привітань, які надходять на Вашу адресу та молитовно бажають Вам, Ваша Святосте, міцного здоров’я, благословенних успіхів у Першосвятительському служінні, мудрого керівництва Українською Церквою, добрих помічників та вдячних учнів у нелегкій справі розбудови Помісної Церкви в Україні.
Господь судив Вам жити у непростий історичний період розвитку нашої країни й Церкви.
Разом з українським народом Ви пережили важкі випробування, що випали на його долю, але милістю Божою Ви стали також свідком і співучасником благодатного відродження духовного життя на рідній землі.
Всемилостивий Господь нехай зміцнює Вас у Ваших апостольських працях, а всі ми
молитовно просимо Всемилостивого Бога, щоби Він і надалі обдаровував Вас міцним здоров’ям, незгасаючою любов’ю, непохитною вірою і терпінням.
Многих і благих років життя Вам, Ваша Святосте, на благо Церкви Христової, Української держави та її православного народу!
Εις πολλα ετι, Αγιοτατε Δεσποτα!


Відбулася ювілейна прес-конференція Патріарха Філарета

Відбулася ювілейна прес-конференція Патріарха Філарета

Сьогодні, 4 лютого 2012 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України відзначає подвійний ювілей - 50-річчя архієрейської хіротонії та 45-річчя служіння на Київській кафедрі. З цієї нагоди, напередодні, 3 лютого 2012 року в приміщенні Київської Патріархії відбулася прес-конференція Святійшого Владики.
Святійший Патріарх розповів про основні віхи свого архіпастирського служіння у складі РПЦ та в незалежній Українській Церкві. Також Владика відповів на питання журналістів - зокрема, розповів про діалог Української Православної Церкви Київського Патріархату з Українською державою та безпосередньо Президентом, окреслив думку Церкви щодо пропозиції народних депутатів передати Києво-Печерську та Почаївську Лаври Московському Патріархату, торкнувся подій, які розгортаються в Українській Православній Церкві Московського Патріархату у зв’язку з хворобою митрополита Володимира.


Читати далі...


Правлячого архієрея Сумської єпархії піднесено до сану архиєпископа

Правлячого архієрея Сумської єпархії піднесено до сану архиєпископа

23 січня 2012 р. у Синодальній залі Патріаршої резиденції під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося чергове засідання Священного Синоду Київського Патріархату.
Серед питань, які розглянув Священний Синод, були й такі, що стосувалися Сумської єпархії. Так, з нагоди свого подвійного ювілею (50-річчю архієрейської хіротонії та 45-річчю служіння на Київській кафедрі) Святійший Владика відзначив єпископат церковними нагородами. А саме, Указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета єпископ Сумський і Охтирський Мефодій був піднесений до сану архиєпископа.
Духовенство та вірні Сумської єпархії вітають свого архіпастиря із високою нагородою, та зичать владиці міцного здоров'я, наснаги, Божої мудрості, заступництва Пресвятої Богородиці на нелегкій ниві архієрейського служінні на Сумщині.
Іс полла еті Деспота, Високопреосвященний владико!
Прес-служба Сумської єпархії


Володимир Саєнко: "Хто ми, українці?"

Володимир Саєнко: "Хто ми, українці?"

Нещодавно побачила світ книжка сумського письменника, публіциста Володимира Саєнка під назвою "Хто ми, українці?", до якої увійшли статті опубліковані раніше в періодичній пресі Сумської області. Автор вирішив написати і впорядкувати те, що вже давно хвилює його серце, аби все таки дати відповідь на питання – хто ж ми, українці?
Володимир Саєнко народився 30 червня 1941 року в селі Товста Білопільського району. За освітою – вчений-агроном. Сьогодні Володимир Саєнко – активний громадський діяч: голова Сумського районного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів, член Національної спілки журналістів України, автор понад 150 різноманітних публікацій в періодичній пресі Сумщини.
Володимир Саєнко один з перших в області нагороджений Почесною відзнакою "За заслуги в громадській діяльності", за активну позицію в житті Церкви вшанований двома Благословенними Грамотами Патріарха Київської і всієї Руси-України Святійшого Філарета.
Розмірковуючи над проблемами історичного розвитку України за останні два десятиліття, автор покладає надію на молодь, яка бажає жити і творити у своїй власній державі!


З Днем народження, Святійший Владико!

З Днем народження, Святійший Владико!

Ваша Святосте!
Духовенство та віруючі Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріарху щиросердно вітають Вас з Днем народження!
Дякуємо Вам, Ваша Святосте, за невтомну працю і мужність у відродженні розстріляної комуністичним режимом Української Національної Церкви. Нехай Господь підтримує Вас у всіх справах, укріпить своєю всемогутньою силою, дарує допомогу на Вашій Першосвятительській ниві, примножить Ваші духовні і тілесні сили.
Міцного Вам здоров'я на довгії літа, бо воно знадобиться не лише Вам, а й Національній Українській Церкві, яку Ви впродовж свого життя відстоюєте, будуєте та надихаєте своїм подвижництвом весь український народ на відродження Помісної Української Православної Церкви.
Сьогодні всі вірні Української Православної Церкви Київського Патріархату молять Господа про Ваше здравіє, милостивий наш Архіпастирю.
Многая Вам літа!


Преосвященний Мефодій привітав сумчан з Днем Соборності України

Преосвященний Мефодій привітав сумчан з Днем Соборності України

Єпископ Сумський і Охтирський Мефодій привітав сумчан з Днем Соборності України. З вітальним словом владика виступив на урочистому заході присвяченому Дню злуки в Сумах.
Як зазначив архіпастир “22 січня ми відзначаємо одне з найбільш важливих національних свят – День Соборності України”.
“Це свято нагадує нам про величну подію нашої історії – проголошення 22 січня 1919 року Акту злуки, акту єднання всіх українських земель в єдину, соборну державу. Проголошена злука всіх українських земель – подія доленосна і неперевершена за своїм значенням для українського народу”, - наголосив єпископ Мефодій.
"Ми маємо усвідомити, що ніхто не розбудує щастя і добробут в нашому домі. Будувати його маємо ми самі – разом і спільними зусиллями, з вірою в Бога, вбачаючи один в одному не ворогів, а партнерів у праці”, - підкреслив владика.


Сторінка 217 з 265 << < 214 215 216 217 218 219 220 > >>
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.