ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборTuesday, December 24, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Храми єпархії готуються до Великодня

Храми єпархії готуються до Великодня

Готуючись до святкування Христового Воскресіння, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці, що у Великій Писарівці, разом з прихожанами організували і виконали внутрішній ремонт приміщення храму.
Маючи доволі скромні матеріальні можливості, проте велике бажання молитися в оновленій святині, о.Володимир (Созда) разом із парафіянами Н.П. Прудніковою та О.В. Кравченком власними силами поклеїли нові шпалери, пофарбували панелі, прикрасили спеціальними деталями залу, де проходять богослужіння, та вівтар.
Відтак прихожани на чергове богослужіння прийшли в оновлений храм, а пристосована, проте оновлена й наповнена молитвами церковця і надалі широко відкриває свої двері всім, хто прагне єднання з Богом у молитві й любові до ближнього.
Тож нехай Пресвята Богородиця, опікунка парафії, береже віруючих від усяких негараздів і вселяє в їх серця віру, надію, любов, а в селищі хай повсякчас витає благодать Божа.



Богослужіння у п’яту неділю Великого Посту

Богослужіння у п’яту неділю Великого Посту

1 квітня 2012 року, у неділю п’яту Великого посту, Православна Церква молитовно вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської.
Цього дня Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський звершив Божественну Літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі обласного центру.
Правлячому архієрею співслужили вікарій Сумської єпархії, єпископ Конотопський Афанасій та клір собору.
Після євангельського читання архипастир виголосив проповідь.
Після завершення Богослужіння владика Мефодій наділив своїм архипастирським благословенням вірян, що молились за Літургією.


Богослужіння на свято Похвали Пресвятої Богородиці в Шостці

Богослужіння на свято Похвали Пресвятої Богородиці в Шостці

31 березня, в день Похвали Пресвятої Богородиці, у Свято-Покровському храмі м.Шостка відбулося святкове богослужіння.
Окрім настоятеля храму Олександра Підгорного, разом молилися духовенство Шосткинського, Ямпільського, Середино-Будського та Конототопського благочинь, а також прихожани Свято-Покровської церкви.
Після закінчення богослужіння отець-настоятель вимовив проповідь про заступництво Пресвятої Богородиці, про її допомогу людям не лише у великих і важливих справах, але і в буденних потребах.
На подвір'ї храму прихожани та духовенство зробили загальну світлину, аби на все життя лишилася згадка про радість спільної молитви, піднесеної до Господа у цей святковий день.
Детальніше читайте на сайті: http://pokrova-shostka.at.ua/news/bogosluzhinnja_na_svjato_pokhvali_presvjatoji_bogorodici/2012-04-01-153


Охтирський благочинний відвідав с.Сонячне

Охтирський благочинний відвідав с.Сонячне

28 березня 2012 року, в середу п’ятого тижня Великого посту благочинний Охтирського району о. Андрій (Бринчак) відвідав с. Сонячне, де у храмі Святої Трійці, разом з духовенством звершив чин Маслособорування та відслужив Літургію Раніш освячених дарів.
Таїнство Маслособорування - це таїнство, в якому при помазанні віруючого святою оливою (єлеєм) призивається на нього благодать Божа, що зціляє немочі душевні й тілесні.
Літургія Раніш освячених Дарів - це таке богослужіння, за яким таїнство переміни хліба і вина в тіло і кров Господа не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів раніш освячених на літургії святого Василія Великого або святителя Іоанна Золотоустого.
Ця літургія відправляється під час Великим посту по середам і п'ятницям, на 5 тижні - в четвер і на Страсному тижні - в понеділок, вівторок і середу.
На богослужіння прибуло багато людей, які просили у Бога прощення гріхів та зцілення душі і тіла.
Перед таїнством Маслособорування священик звернувся до присутніх з повчальним словом, а по завершенню побажав усім міцного здоров'я та Божого благословення.


Правлячий архієрей відвідав с.Томашівка Недригайлівського благочиння

Правлячий архієрей відвідав с.Томашівка Недригайлівського благочиння

Днями Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський з архіпастирським візитом відвідав с.Томашівка Недригайлівського благочиння.
Архієпископ Мефодій звершив молебень Пресвятій Богородиці та провів зустріч з приходським активом в храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці.
У проповіді після закінчення молебна владика закликав парафіян стійко берегти віру православну і жити згідно із заповідями Божими.
На зустрічі владики з приходським активом, в якій брало участь керівництво села, зокрема, голова сільської ради Василь Циганій, обговорювалися поточні питання організації парафіяльного життя та шляхи духовного розвитку села. Також сторони домовились про більш тісну співпрацю в майбутньому.



З життя парафії святителя Василя Великого с.Яструбине

З життя парафії святителя Василя Великого с.Яструбине

Віруючі парафії святителя Василя Великого с.Яструбине постійно проводять виставки української самобутності та організовують різні вистави. Ось і цей рік не став виключенням, в селі вкотре відкрилася чудова виставка.
Посприяло такій ініціативі й керівництво села, яке повністю підтримало ідею і допомогло у її реалізації створення нової експозиції.
Такі заходи завжди поєднували два моменти: знання та духовність. Цього року на виставці представлені прекрасні вишивки, ікони, народний живопис, графічні роботи, а також експозиція ляльок та іграшок.
Організатори не приховують задоволення, що все сподобалось і дітям, і дорослим. Усі відчули тут родинне тепло, бо дорослі згадали дитинство, а дітки познайомилися з традиціями, які вони вже, може, й ніколи не побачать.
Виставка ікон додала усьому, якоїсь таємничості, священності та значимості. Вона поєднала всі компоненти виставки і наповнила їх духовним змістом.


Люди, які зберігають історію

Люди, які зберігають історію

Ще з часів проголошенням незалежності Української держави іподиякон Сумської єпархії Олександр Полісаєв займається питаннями відновлення історичної пам’яті, активно працює на ниві відродження духовності українського народу та утвердження УПЦ Київського Патріархату на Сумщині, зокрема в Краснопільському районі.
На сьогодні дослідник духовної спадщини майже підготував широкі матеріали, у яких висвітлив архівні документи, які викривають механізм і методи репресій: фізичну ліквідацію духовенства, розкольницьку діяльність партапарату, руйнацію храмів, знищення ікон та цінних історичних раритетів тощо.
Тож бажаємо автору якнайшвидшого видання його праці, яка стане ще однією частинкою збереженої історії нашого народу.
Прес-центр Сумської єпархії


Високопреосвященний Мефодій звершив заупокійну літію за Вячеславом Чорноволом

Високопреосвященний Мефодій звершив заупокійну літію за Вячеславом Чорноволом

25 березня в Сумах біля меморіальної дошки Вячеславу Чорноволу відбулося пам’ятне віче з нагоди 13-ї річниці з дня трагічної загибелі Героя України.
Архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, біля пам’ятної дошки Вячеславу Чорноволу, звершив заупокійну літію.
Владиці співслужили секретар Сумської єпархії прот. Петро Попадинець, прот. Іоан Чекалюк та протодиякон Ігор Кліменков.
За богослужінням молилися громадські та політичні діячі Сум та небайдужі громадяни, які прийшли вшанувати пам’ять Вячеслава Чорновола.
«З Божою допомогою Вячеслав Чорновіл став будівничим Незалежності України, його приклад служіння власному народу наслідуватимуть прийдешні покоління. Тільки з глибокою вірою в Бога і наполегливій праці, людина може досягати таких високих результатів своєї діяльності» , – сказав, звертаючись до присутніх, Високопреосвященний владика Мефодій.


h3
Неділя четверта Великого Посту

Неділя четверта Великого Посту

25 березня 2012 року, у четверту неділю Великого посту Православна Церква вшановує пам’ять прп. Іоана Ліствичника.
Цього дня Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми. Правлячому архієрею співслужило соборне духовенство.
По завершенню Богослужіння архіпастир звернувся до присутніх з проповіддю та повчальним словом, в якому розкрив духовний зміст прочитаної за Літургією Євангельської оповіді та подякував духовенству та віруючим за радість спільної молитви. Також владика згадав постать Героя України Вячеслава Чорновола, який трагічно загинув 25 березня 1999 року, закликав всіх помолитися за упокій душі раба Божого Вячеслава і не забувати його приклад служіння українському народу, національній Церкві та власній державі.


Список Почаївської Ікони Божої Матері відтепер буде у Миколаївському храмі с.Курмани

Список Почаївської Ікони Божої Матері відтепер буде у Миколаївському храмі с.Курмани

Днями новозбудованій Свято-Миколаївській церкві в селі Курмани Недригайлівського району місцева сільська родина Латуха Івана Михайловича зробила цінний подарунок, а саме передала до храму список Почаївської Ікони Божої Матері вартістю 5 тис. грн. Настоятель храму ієрей Іван Зерин сердечно подякував благодійнику та висловив переконання, що віднині вклонитися святині приходитимуть віруючі не лише з Курманів, а й з інших сіл району.
Почаївська Ікона Божої Матері — чудотворна ікона Божої Матері, одна з найбільш шанованих Православною церквою. Зберігається в Почаївській Лаврі (Почаїв, Кременецького району, Тернопільської області). Святкування на честь ікони відбувається 5 серпня.
Оригінал ікони написаний олійними фарбами у строго візантійському стилі на простій дошці з липи. Вона відображає матір Божу в пояс з Богодитиною на правій руці.
У 1597 року монастирю її подарувала заможна вдова Анна Гойська, що володіла Почаєвом у другій половині XVI століття. Свого часу на знак вдячності за сердечний прийом цю ікону Анні подарував грецький митрополит Неофіт. Образ став святинею дому Гойської. Благочестива Анна просила Пречисту про зцілення сліпого від народження брата Філіпа. І сталося диво — він прозрів. Після такого чуда Гойська з хресним ходом переносить її на Почаївську гору для загального поклоніння і щедро наділяє монастир луками та родючими землями.
Понад 400 років ікона своєю чудотворною силою посилає благодать Божу, і кожному, хто звертається з щирою вірою та молитвою, надається допомога та зцілення.
Тож список цієї святині перебуватиме тепер і на Сумщині, у Свято-Миколаївській церкві в селі Курмани Недригайлівського району.

Фото...


Сторінка 219 з 270 << < 216 217 218 219 220 221 222 > >>
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.