ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, May 27, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Старший благочинний Сумської єпархії зустрівся з правоохоронцями

Старший благочинний Сумської єпархії зустрівся з правоохоронцями

16 березня цього року, з благословення керуючого Сумською єпархією, архієпископа Мефодія, на запрошення керівництва Ковпаківського райвідділу Сумського міського управління УМВС України в Сумській області м.Суми, відбулося освячення адміністративної будівлі та автотранспорту районного відділу міліції.
Освячення провів старший благочинний Сумської єпархії, священик Свято-Воскресенського кафедрального собору м.Суми, протоієрей Богдан Козенко.
Після освячення благочинний звернувся до працівників міліції зі словами повчання та прочитав їм лекцію, в якій розкрив значимість для людини Великоднього посту.
На завершення священик побажав особовому складу гідно виконувати свої службові обов’язки, а правоохоронці подякували за духовну опіку та висловили побажання частіше зустрічатися з духовенством УПЦ Київського Патріархату.


Божественна літургія у Хрестопоклонну неділю

Божественна літургія у Хрестопоклонну неділю

У всіх православних храмах у Третю Неділю Великого посту, яка ще називається Хрестопоклонною, відбувається чудове дійство – виніс Хреста для загального поклоніння та вшанування. Блага вість про Хрест та поклоніння Чесному Древу Господньому надихає нас на терпіння за прикладом Господа та нагадує про близьке свято Воскресіння Христового. Для цього у піснеспівах цієї неділі страждання Спасителя зображуються разом із радісним прославленням Воскресіння.
Цього дня, 18 березня 2012 року, Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський очолив Богослужіння у Свято-Воскресенському кафедральному соборі єпархіального центру. Правлячому архієрею співслужило соборне духовенство.
За Богослужінням владика звершив спочатку іподияконську хіротесію, а потім дияконську хіротонію над чтецем Луганської єпархії Ігорем Вітковським.
По завершенню Богослужіння архіпастир звернувся до присутніх з проповіддю та повчальним словом, в якому розкрив духовний зміст прочитаної за Літургією Євангельської оповіді та торкнувся ролі Хреста в житті кожного християнина. Також владика привітав новорукоположеного диякона, побажавши йому сумлінно нести службу на ниві Христовій та подякував духовенству та віруючим за радість спільної молитви.

Фото...


Архієрейське богослужіння у другу неділю Великого посту

Архієрейське богослужіння у другу неділю Великого посту

11 березня 2012 року, у другу неділю Великого посту Православна Церква вшановує пам’ять свт. Григорія Палами, архієп. Фессалонікійського та собор усіх преподобних отців Києво-Печерських.
Цього дня Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
Владиці співслужили єпископ Конотопський Афанасій, вікарій Сумської єпархії та соборне духовенство.
За богослужінням архіпастир звернувся до віруючих з проповіддю на тему прочитаного Євангелія, про розслабленого.
Наприкінці богослужіння владика Мефодій подякував віруючим за спільну молитву та закликав на всіх Боже благословення.В Сумах вшанували Тараса Шевченка

В Сумах вшанували Тараса Шевченка

9 березня 2012 року громадськість Сумщини відзначила 198-му річницю з нагоди Дня народження Тараса Шевченка. Вшанування видатного поета та художника розпочалося із панахиди у Свято-Воскресенському кафедральному соборі обласного центру, після чого від храму до пам’ятника Кобзарю рушила Хресна хода.
З благословення Високопреосвященного Мефодія, архієпископа Сумського і Охтирського у пам’ятному віче взяло участь духовенство Сумської єпархії.


Високопреосвященний Мефодій відвідав смт.Краснопілля

Високопреосвященний Мефодій відвідав смт.Краснопілля

4 березня 2012 року, у першу неділю Великого посту Православна Церква вшановує Торжество Православ’я. Цього дня Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський з архіпастирським візитом відвідав смт. Краснопілля.
Владику супроводжували секретар Сумської єпархії прот. Петро Попадинець та диякон Свято-Воскресенського кафедрального собору м.Суми Михаїл Самотой.
За українською традицією з хлібом-сіллю зустрічала архієрея місцева громада.
У Свято-Покровському храмі районного центру Високопреосвященний Мефодій у співслужінні духовенства Краснопільського благочиння звершив Божественну літургію.
Цього дня у церкві зібралася велика кількість вірян, богослужіння супроводжував спів приходського хору.
В кінці архієрейської Літургії архіпастир виголосив проповідь, висловив подяку місцевому духовенству та вірним за радість спільної молитви, а також призвав на всіх Боже благословення.
Також владика зустрівся з приходським активом та обговорив з ним питання організації парафіяльного життя.
Життя Духовно-просвітницького центру в м. Дружба

Життя Духовно-просвітницького центру в м. Дружба

1 жовтня 2011 року відбулася важлива подія у духовному житті м.Дружба Ямпільського району. Цього дня відбулося урочисте відкриття Духовно-просвітницького центру та православної бібліотеки.
Сьогодні в закладі навчаються учні недільної школи, яка діє при Свято-Миколаївському храмі.
Нещодавно одна із засновниць та організаторів Центру Олена Герасименко виступила ідейним натхненником унікальної виставки, на якій було представлено неперевершену колекцію українських вишитих ікон, виконаних за авторською технікою, що поєднує вишивку традиційним хрестом, бісером та золотою ниткою.
Багато з експонованих робіт зроблені зусиллями талановитої молоді. Під час роботи над іконою діти вивчають канони іконопису, знайомляться з першоджерелами, знаходять оригінали ікон, за якими розроблено узори вишивки, підбирають традиційні орнаменти та створюють власні узори для рами, самостійно підбирають кольори та розробляють написи на іконах.
У завдання роботи Центру входять: поєднання зусиль школи, громадськості у справі духовно-морального виховання підростаючого покоління; створення для вихованців та педагогів продуктів духовно-морального змісту на засадах православної культури. Для досягнення поставленої мети сьогодні в закладі працюють вісім досвідчених педагогів.

Фото...Іверська ікона Божої Матері

Іверська ікона Божої Матері

25 лютого Православна Церква прославляє Іверську ікону Божої Матері. Цей образ є одним із найшанованіших ікон Пресвятої Богородиці. Крім цього дня Іверську ікону Божої Матері також вшановують 6 квітня та 26 жовтня.
Цього дня у Свято-Георгіївському храмі м. Суми за участю священиків Сумського благочиння відбулося святкове богослужіння на честь Іверської ікони Пресвятої Богородиці. Тут зберігається мироточива Іверська ікона, яка двічі мироточила за весь час свого перебування у храмі.
«Пресвятая Богородице, Благая Вратарнице, як пташка збирає під крила своїх пташенят, так і Ти зібрала нас, своїх вірних дітей, у Свято-Георгіївському храмі у день пам’яті Твоєї Іверської ікони. У світі, де ми живемо, не вистачає любові. Батьки не додають любові дітям, діти не вміють любити своїх батьків. Не дай нам задихнутися без любові. Хто навчить нас любити один одного? Ти, Пресвята Богородице – Мати всіх християн! У Твоєму серці вистачає місця для всіх вірних. У ньому ми завжди єдині. З’єднай нас у любові ще тут на землі, раніше ніж прийде у світ велика скорбота.

Прочитати повністю...


Роменський благочинний привітав знаного кобзаря з ювілеєм

Роменський благочинний привітав знаного кобзаря з ювілеєм

У суботу 25 лютого у м. Ромни відбувся творчий вечір присвячений 75- літньому ювілею відомого далеко за межами Сумщини кобзаря Ігоря Рачка. Привітати ювіляра прибуло чимало його шанувальників, які захоплені його творчістю, патріотизмом, великою любов’ю до своєї рідної землі. Адже у думах, кантах і псалмах, митець несе слово Боже, оспівує правдиву історію України, пробуджує у людей любов до власних традицій, культури та рідної мови.
У радянські часи кобзаря, який завжди ревно відстоював українське слово, переслідувало КДБ, звинувачуючи у націоналізмі та антирадянській агітації. Проте, наче сама Пресвята Богородиця оберігала його своїм омофором і рятувала від ув’язнення.
Його вчителями були відомі кобзарі Євген Адамцевич та Іван Петренко, які й передали Ігорю Рачку незламний кобзарський дух.


Читати далі...

Архієрейська літургія у Свято-Георгіївському храмі

Архієрейська літургія у Свято-Георгіївському храмі

26 лютого 2012 року, у Прощену неділю, Свята Православна Церква згадує Адамове вигнання, молитовно вшановує прп. Мартиніана, блгв. Кн. Костянтина Острозького, прпп. Зою і Фотинію (Світлану).
Цього дня, на запрошення настоятеля Олексія Згонника, Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський, у співслужінні духовенства міста, звершив Божественну літургію у Свято-Георгіївському храмі м. Суми.
Під час Богослужіння владика рукоположив у сан священика диякона Вадима Поліщука.
Після літургії архієрей привітав новорукоположеного священика та побажав йому Божої допомоги у пастирських трудах, також архієпископ Мефодій виголосив проповідь та звернувся до віруючих з напутніми словами у переддень Великого посту, подякував настоятелю та прихожанам за радість спільної молитви.
На завершення відбувся Хресний хід довкола храму, який для парафіян Свято-Георгіївської церкви вже став традиційним. Кожної неділі віряни йдуть до встановленого біля Дому Божого хреста, та підносять молитви до Господа, аби поруч біля невеликого храму з часом постав величний собор.


Фото...

МЕТАФІЗИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ МОВИ

Метафізичне значення мови

Споконвіку було Слово і Слово в Бога було і Слово було Бог (Ін. 1.1) – такими словами розпочинається Євангелія від Івана, яка стверджує, що наш Господь і Спаситель Ісус Христос є Логосом – Словом Бога. Через Своє Слово-Логос Бог не лише відкриває і показує Себе світові, Логос – є незмінним вічним виявом самобутності та досконалості Божої. Боже Слово-Логос має всі якості та властивості, які має Бог. Слово-Логос походить із самої природи Божої та є вираженням самої сутності Божої - тому Логос і є Богом.
Бог створив людину за Своїм образом і подобою, тому слово людини є виявом сутності буття людської природи. Словом нації – є її мова. Мова – це не система звукових і графічних знаків, що виникла на певному рівні розвитку людського соціуму, як стверджують послідовники теорії еволюції. Ні – мова – це метафізична реальність, яка не лише не утворюється соціумом, але сама формує соціум, який можливий своєму існуванню лише завдяки мові. Мова первинна – соціум – вторинний, похідний від мови.Детальніше...

Сторінка 223 з 273 << < 220 221 222 223 224 225 226 > >>
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.