ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборTuesday, April 16, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Святкове Богослужіння в Охтирці

Святкове Богослужіння в Охтирці

14 серпня 2011 року в свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього у Свято-Успенській церкві м.Охтирка відбулося святкове Богослужіння, яке провів настоятель храму о.Андрій (Бринчак).
Сьогодні парафіяни підносять молитви до Господа у пристосованому під храм приміщенні, яке їх стараннями охайне і затишне. Та вони вірять, що з Божою допомогою і за підтримки меценатів та небайдужих людей скоро в Охтирці постане новий величний храм.
Після служби о.Андрій звернувся до прихожан з проповіддю, в якій розповів про історію свята Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородицi та нагадав, що з цього дня починається Успенський піст.
Після закінчення Богослужіння настоятель провів водоосвячення та окропив водою квіти і мед, принесені парафіянами Свято-Успенського храму, а також тепло привітав всіх зі святом.


Фото...

Розпочався Успенській піст

Розпочався Успенській піст

14 серпня розпочався єдиний з присвячених Божій Матері постів – Успенський.
Цей піст має фіксовані дати. Він триває рівно два тижні, від 14 до 28 серпня.
За строгістю дотримання Успенський піст прирівнюється до Великого - у найближчі два тижні не дозволяється вживати в їжу м'ясні, молочні та рибні продукти. У суботу і неділю дозволено рослинне масло, і тільки один раз за весь пост дозволяється вживати рибу - у свято Преображення Господнього.
Піст духовний безперечно пов’язаний з постом тілесним, на зразок того, як душа наша поєднується з тілом, проникає його, оживляє і становить з ним одне ціле, як душа і тіло, поєднуючись, складають людину. Постуючи тілесно, нам у той же час необхідно поститися і духовно, тобто прагнути не вдаватися до галасливих розваг, не сваритися, більше часу присвячувати молитві.
Успенський піст супроводжують три свята: 14 серпня – день пам’яті святих мучеників Маковеїв, так званий – «Медовий Спас» (згідно традиції цього дня освячується мед); 19 серпня – Преображення Господнє, „у народі” – «яблучний Спас» (освячуються фрукти); а завершується він великим святом Успіння Пресвятої Богородиці, що відзначається 28 серпня.


У свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього архіпастир очолив Богослужіння у кафедральному соборі

У свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього архіпастир очолив Богослужіння у кафедральному соборі

14 серпня 2011 року Православна Церква відзначає Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородицi, а також молитовно звершує пам'ять семи мчч. Маккавеєвих: Авима, Антонiна, Гурiя, Єлеазара, Євсевона, Алима i Маркела, матерi їхньої Соломонiї та учителя їхнього Єлеазара.
В цей день по традиції для поклоніння на середину храму виноситься зображення Чесного Животворящого Хреста Господнього. В це свято православні віруючі дякують Господу за те, що він оберігає їх на шляхах їхнього життя та допомагає своєю благодаттю долати труднощі і негаразди.
Сьогодні у Свято-Воскресенському кафедральному соборі єпархіального центру єпископ Сумський і Охтирський Мефодій очолив чин винесення хреста Господнього та Божественну Літургію.
За Богослужінням Преосвященніший Владика рукоположив в сан диякона Сергія Сагер, іподиякона Сумської єпархії.


Фото...

Архіпастирський візит на Роменщину

Архіпастирський візит на Роменщину

8 серпня Преосвященніший владика Мефодій прибув з архіпастирським візитом у Роменське благочиння. Владику супроводжувала голова Світової Ради суспільної служби Світового Конгресу Українців Ірина Ващук, яка прибула на Сумщину з Торонто (Канада).
Вони відвідали Роменський центр реабілітації дітей-інвалідів. Високих гостей радо зустрічали директор центру Наталія Осауленко, благочинний Роменського району протоієрей Ігор Мурий, колектив та вихованці центру. Вже не один рік Ірина Ващук опікується цим центром, всіляко допомагаючи дітям- інвалідам. І в цей раз вона також привезла для них цікаві подарунки. Директор центру щиро подякувала їй за турботу і допомогу, яку пані Ірина приділяє центру.
Владика Мефодій з гостею з Канади також відвідали Петропавліський храм, який будується у м. Ромни. Вже почалися роботи над виготовленням куполу і є надія, що до приїзду Святійшого Патріарха Філарета на Сумщину, який відбудеться у вересні цього року, він буде завершений і буде здійснено чин освячення накупольного хреста Його Святістю.


Фото...

Світоч медицини, видатний земляк, Людина…

Світоч медицини, видатний земляк, Людина…

10 серпня 2011 року до Сум завітав відомий діяч української діаспори в Російській Федерації, наш земляк, академік Російської академії медичних наук, заслужений діяч науки Російської Федерації, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неврології та нейрохірургії Санкт-Петербурзького державного медичного iнституту iм. І. Павлова – Олександр Анісімович Скоромець. Разом з дружиною, дитячим неврологом, доктором медичних наук, професором, завідуючою кафедрою дитячої неврології Санкт-Петербурзької Академії післядипломної освіти лікарів Анною Петрівною вони відвідали Свято-Воскресенський кафедральний собор м.Суми.
На вході до храму високих гостей зустрічав Керуючий архієрей Сумської єпархії єпископ Мефодій та соборне духовенство.
Владика ознайомив гостей з історією древньої козацької святині та розповів про розвиток духовності в Україні, торкнувся проблемних питань українського православ’я та висловив надію на якнайшвидше об'єднання Церков в Україні в Єдину Помісну Православну Церкву.


Детальніше...

Архієрейське Богослужіння у 8-му неділю після П'ятидесятниці

Архієрейське Богослужіння у 8-му неділю після П'ятидесятниці

7 серпня 2011 року у 8-ту неділю після П'ятидесятниці, Преосвященніший Мефодій, єпископ Сумський і Охтирський, очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми. Владиці співслужили клірики собору.
Цього дня Православна Церква молитовно звершує пам’ять Успіння прав. Анни, матерi Пресвятої Богородицi; свв. жон Олiмпiади, дияко¬ниси (408–410), та Євпраксії, Тавенської діви (413); прп. Макарiя Жовтоводського, Унженського (1444); пам’ять V Вселенського Собору (553).
По закінченню Богослужіння архіпастир звернувся до віруючих з проповіддю та повчальним словом. Після чого єпископ Мефодій представив прихожанам гостю – Голову Світової Ради суспільної служби Світового Конгресу Українців Ірину Ващук, яка прибула до Сум з Торонто (Канада). Пані Ірина також представляє Комітет Приятелів Київського Патріархату Української Православної Церкви в Торонто. Стараннями цього об'єднання українців за кордоном, відновлено багато святинь в Україні. Його внесок в духовний розвиток нашої країни та в утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви важко переоцінити.
Ірина Ващук зустрілася також з вихованцями недільної школи, яка діє при Свято-Воскресенському соборі та членами Сумського єпархіального управління.
8 серпня Преосвященніший владика з високою гостею планують відвідати Недригайлівське, Роменське та Липоводолинське благочиння, а також будинки для дітей сиріт та інвалідів, з якими Ірина Ващук співпрацює не один рік, всіляко допомагаючи тим, хто цього потребує.

Фото...


Делегацію з Сумщини вітала Східна Україна

Делегацію з Сумщини вітала Східна Україна

Днями делегація з Сумщини на чолі з Преосвященним Мефодієм, єпископом Сумським і Охтирським разом з представниками Світового Конгресу Українців відвідала Луганську єпархію. Радо зустрічали гостей луганчани. На численних зустрічах з громадами краю було обговорено значне коло питань з культурного та духовного розвитку області.
Також сумчани та представники Світового Конгресу Українців побували в м.Дружківка Донецької області. Приймали гостей також по родинному тепло з хлібом та сіллю. Голова Світової Ради суспільної служби Світового Конгресу Українців Ірина Ващук, яка спеціально прибула в Україну, зустрілася з членами ряду жіночих громадських організацій. В ході дискусії сторонни обговорили можливості співпраці, зокрема, допомоги жінкам інвалідам. Перед від`їздом гості відвідали калоритну "Українську світлицю" в м.Дружківка.

Преосвященніший владика відслужив Божественну літургію

Преосвященніший владика відслужив Божественну літургію

31 липня 2011 року у 7-му неділю після П'ятидесятниці, Преосвященніший Мефодій, єпископ Сумський і Охтирський у співслужінні соборного духовенства очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
Цього дня Православна Церква молитовно вшановує пам’ять свв. отців шести Вселенcьких Соборів (перехідне святкування), мч. Емілiана (363), мч. Якинфа Амастридського (ІV), прп. Іоана Багатостраждального, Печерського, в Ближнiх печерах (1160), прп. Памви, затворника Печерського, в Дальнiх печерах (1241), прп. Памви, пустельника (IV).
Під час Божественної літургії владика постриг спочатку в чтеці, а потім рукоположив в іподиякони Сергія Сагета та Юрія Штому, які вже не один рік трудяться над розбудовою Сумської єпархії, всіляко допомагаючи її становленню і зміцненню. Єпископ Мефодій привітав нових кліриків з такою знаменною подією у їхньому житті і побажав аби Всемилостивий Господь Бог допомагав їм на цьому нелегкому шляху, а Пресвята Богородиця ніколи не залишала без своєї опіки.
По закінченню Богослужіння архіпастир звернувся до віруючих з повчальним словом і щиросердно подякував духовенству і прихожанам за радість спільної молитви.


Свято Хрещення Руси-України

Свято Хрещення Руси-України

27-28 липня 2011 р. в Києві відбулися загальноцерковні урочистості та богослужіння, присвячені дню Хрещення Руси-України та пам’яті рівноапостольного князя Володимира Хрестителя. Богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні близько 40-а архієреїв та представників духовенства з усіх єпархій Київського Патріархату.

27 липня у Володимирському патріаршому кафедральному соборі столиці відбулося Всенічне бдіння, а 28 липня – урочиста Божественна літургія. Після читання Євангелія Святійший Патріарх виголосив проповідь про шанування святого рівноапостольного князя Володимира.

Після завершення Божественної літургії від Володимирського собору в напрямку до пам’ятника князю Володимиру вирушив велелюдний Хресний хід.


Детальніше...

Відбулося засідання Священного Синоду

Відбулося засідання Священного Синоду

27 липня 2011 р. у Києві під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося чергове засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.
Після обговорення низки загальноцерковних питань Священний Синод розглянув декілька кадрових рішень. Зокрема, Синод призначив єпископа Сумського і Охтирського Мефодія тимчасово керуючим Луганською єпархією. На прохання і за рекомендацією Преосвященного владики Мефодія єпископом Конотопським, вікарієм Сумської єпархії обраний клірик єпархії ігумен Афанасій (Яворський), хіротонія якого незабаром відбудеться у м. Київ.

Детальніше читайте на офіційному веб-сайті УПЦ Київського Патріархату www.cerkva.info


Сторінка 226 з 267 << < 223 224 225 226 227 228 229 > >>
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.