ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборSunday, April 20, 2025
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
В Лебедині збудують каплицю

В Лебедині збудують каплицю

Вже тривалий час парафія Вишгородської ікони Божої Матері в Лебедині виношувала ідею будівництва каплиці призначеної для духовних потреб вірян міста, де люди могли б підносити молитви до Господа.
Нещодавно силами парафії в Лебедині було відновлено древню криницю, а незабаром на цьому місці розпочнеться будівництво нової каплиці.
Ще декілька років тому Високопреосвященний архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій освятив хрест та місце під будівництво каплиці, однак будівництво не могло розпочатися без відповідного дозволу міської влади. Проте сьогодні жодних перешкод для зведення каплиці немає.
Тож молимо Господа, аби з його допомогою в Лебедині постала каплиця Вишгородської ікони Божої Матері.

Високопреосвященний Мефодій зустрівся з творчою інтелігенцією

Високопреосвященний Мефодій зустрівся з творчою інтелігенцією

Днями в Сумському єпархіальному управлінні відбулася зустріч Високопреосвященного архієпископа Сумського і Охтирського Мефодія з представниками творчої інтелігенції: Василем Межовим, Валентином Кужелем та Юрієм Тараненком.
Зустріч пройшла у невимушеній, теплій обстановці . В ході дискусії всі змогли висловити свою думку щодо церковно-суспільних відносини на Сумщині.
За підсумками зустрічі було вирішено залучати до діалогу ширше коло людей доброї волі, а також представників творчої інтелігенції, котрим небайдужа доля Української Православної Церкви Київського Патріархату.
«Лише у відкритій дискусії нам може відкритися живе мислення, яке спонукатиме кожного до особистої відповідальності за ближнього, за свою громаду та свою країну», - резюмував результати діалогу владика.
На згадку про зустріч письменник Василь Межовий презентував архіпастирю нову збірку поезії з промовистою назвою "Дія і рух".

Правлячий архієрей очолив Божественну літургію у неділю про Страшний суд

Правлячий архієрей очолив Божественну літургію у неділю про Страшний суд

19 лютого 2012 року в неділю м'ясопусну, про Страшний суд, Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі єпархіального центру.
Владиці співслужили єпископ Конотопський Афанасій, вікарій Сумської єпархії та соборне духовенство.
За богослужінням архіпастир звернувся до віруючих з проповіддю на тему прочитаного Євангелія, про Страшний суд.
Наприкінці богослужіння владика Мефодій подякував віруючим за молитви та закликав на них Боже благословення.


Школярі відвідали древню святиню

Школярі відвідали древню святиню

15 лютого, на свято Стрітення Господнього, учні 5-А класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 разом з класним керівником Колдовською Тетяною Анатоліївною відвідали Свято-Воскресенський кафедральний собор.
Зустрів маленьких гостей Правлячий архієрей Сумської єпархії, Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський. Владика особисто ознайомив дітей з внутрішнім убранством храму та розповів про історією древнього козацького собору.
Учні з цікавістю вислухали архіпастиря, після чого задали слушні запитання та отримали на них ґрунтовні відповіді владики.
Духовний розвиток є невід'ємною частиною становлення особистості кожного з нас. Ця складова дуже важлива, адже вона допомагає контактувати зі світом. Духовний шлях нам допомагають проходити наші батьки, рідні, книги в деякій мірі. Проте чільне місце відводиться нашим вчителям та наставникам, бо саме вони засаджують в наші душі зернинки добра, любові, тепла, мудрості та знань.
Архієпископ Мефодій висловлює величезну вдячність директору Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Серпенінову Олександру Олексійовичу та вчителю Колдовській Тетяні Анатоліївні за духовне виховання підростаючого покоління, адже саме вони переймається душами маленьких школярів, збагачуючи їх духовний світ.

Фото...



У храмах Сумської єпархії вшанували загиблих воїнів-афганців

У храмах Сумської єпархії вшанували загиблих воїнів-афганців

15 лютого 2012 року ветерани-афганці згадують загиблих товаришів.
23 роки тому Радянський Союз вивів свої війська з Афганістану.
Через гирло десятилітньої війни пройшли 160 тисяч українців, більше 3 тисяч так і не повернулись додому живими.
Цього дня у храмах Сумської єпархії відправлено поминальні панахиди за загиблими та померлими афганцями.


Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

15 лютого 2012 року Православна Церква молитовно відзначає Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.
Цього дня Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський у співслужінні соборного духовенства очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
Під час Літургії владика Мефодій здійснив Таїнство дияконської хіротонії над
випускником Київської духовної академії Вадимом Поліщуком, якого буде направлено до Роменського благочиння.
Архіпастир привітав нового клірика з такою знаменною подією у його житті і побажав аби Всемилостивий Господь Бог допомагав йому на цьому нелегкому шляху, а Пресвята Богородиця ніколи не залишала без своєї опіки.
По закінченню Богослужіння архіпастир звернувся до віруючих з повчальним словом і щиросердно подякував духовенству і прихожанам за радість спільної молитви піднесеної до Господа у цей святковий день.
Опісля на церковному подвір'ї Високопреосвященний Мефодій звершив чин освячення води, окропивши усіх вірних святою водою та благословивши їх.


Фото...

Два роки тому відійшов у вічність Олександр Сотник

Два роки тому відійшов у вічність Олександр Сотник

Днями минає друга річниця від дня, коли на 75-му році життя спочив у Бозі завідуючий науково-історичним відділом Сумської єпархії, педагог, історик, письменник, член спілки журналістів України, автор багатьох ґрунтовних праць з історії духовності Слобожанщини, відомий історик-краєзнавець, активний громадський діяч Олександр Миколайович Сотник.
Працюючі заступником начальника управління у справах релігій Сумської державної адміністрації, він зміг зібрати безцінні матеріали та докази репресій проти Церкви у Сумській області у часи радянського безбожництва.
З проголошенням незалежності Української держави працював на ниві відродження духовності українського народу та утвердження УПЦ Київського Патріархату на Сумщині, за що був нагороджений Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом орденом святих Кирила і Мефодія та орденом святого рівноапостольного князя Володимира.
Автор відомих книг: «Це – наша історія», «Репресії проти церкви на Сумщині», «Православна Сумщина», «Українська нація і українська церква» та багатьох інших. В основу текстів покладені архівні документи, які викривають механізм і методи репресій: фізичну ліквідацію духовенства, розкольницьку діяльність партапарату, руйнацію храмів, знищення ікон та цінних історичних раритетів.
Пам'ятаючи великого сина українського народу, непохитного борця у відродженні духовності на Сумщині Олександра Сотника, духовенство та віруючі Сумської єпархії підносять молитви до Господа Ісуса Христа, щоб дарував Він, як Милостивий Отець, новопреставленому рабу Божому Олександру вічний спокій в оселях праведних.


Архієрейська літургія у неділю про блудного сина

Архієрейська літургія у неділю про блудного сина

12 лютого 2012 року у неділю про блудного сина Православна Церква молитовно згадує святих Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого.
Цього дня єпископ Конотопський, вікарій Сумської єпархії Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми. Владиці співслужило соборне духовенство.
По завершенню Богослужіння Преосвященний Афанасій звернувся до присутніх з проповіддю та повчальним словом, в якому розкрив духовний зміст прочитаної за Літургією притчі Христа Спасителя про блудного сина та подякував духовенству та віруючим за радість спільної молитви.
В історії блудного сина кожний грішник може і повинен побачити себе, свою долю, свої помилки і разом з тим можливість повернення. Кожний може і повинен відчути, наскільки благодатно і радісно перебувати в домі батька, користуватися батьківською любов'ю, і наскільки боляче буває, коли ми відступаємо від батьківських заповітів, живемо самодовільно, гріховно, можна сказати, даремно.


Перенесення мощей святителя Іоанна Золотоустого

Перенесення мощей святителя Іоанна Золотоустого

9 лютого 2012 року Православна Церква молитовно згадує подію перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого. Цього дня у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми відбулося Богослужіння.
Святитель Іоанн Золотоустий, архієпископ Константинопольський, народився в Антіохії близько 347 року.
Іоанн Золотоустий - чернець, який мріяв про те, щоб світ став величезним монастирем - громадою братів, скріплених любов'ю. Він вибрав служіння в миру, прославився в Антіохії як проповідник, був запрошений до Константинополя столичним єпископом. Своєю безкомпромісною боротьбою з вадами влади, духовенства і всього суспільства, захистом бідних нажив собі могутніх ворогів.
Його численні проповіді присвячені, в основному, етичним темам розкритих в істинно євангельському дусі любові й братерства.
Іоанн Золотоустий - великий вселенський учитель та ієрарх, упокоївся в 407 році в місті Комани на шляху до місця заслання, засуджений через підступи імператриці Євдоксії за сміливе викриття пороків, що панували у Константинополі.

Читиати далі...


Святитель Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський

Святитель Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський

7 лютого 2012 року Свята Православна Церква молитовно вшановує пам'ять святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського. Цього дня у Свято-Воскресенському соборі єпархіального центру відбулося Богослужіння.
Святитель Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський, вселенський отець і вчитель Церкви, народився у християнській родині знатного роду, в 329 році, в Аріанзі.
Ще в дитинстві, коли хлопець вивчився читати, мати подарувала йому Священне Писання. Святий Григорій отримав найповнішу і різнобічну освіту: після домашніх, він навчався в школах Назіанза, Кесарії Каппадокійської, Александрії. Завершував освіту майбутній святитель в Афінах.
На шляху з Александрії до Еллади, під час страшного шторму, лежачі на кормі корабля, Григорій милосердно благав Бога про порятунок, і в цій небезпеці дав обітницю присвятити себе Богу і за обітницею врятувався.
Шість років провів святитель в Афінах, вивчаючи там риторику, поезію, геометрію та астрономію. Разом зі святим Григорієм навчався святий Василій, майбутній архієпископ Кесарії Каппадокійської.
По завершенні освіти святий Григорій залишався деякий час в Афінах і викладав красномовство. В 358 році святий Григорій таємно залишив Афіни і повернувся до батьків у Назіанз. Тут він, майже в 30-річному віці, прийняв святе Хрещення. На запрошення святого Василія він пішов у пустелю, щоб подвизатися поруч з ним.


Детальніше...

Сторінка 235 з 284 << < 232 233 234 235 236 237 238 > >>
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.