ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Sunday, September 08, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Різдво Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана

Різдво Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана

7 липня 2011 року Православна Церква святкує Різдво чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана.
Його життя — це безперервна низка жертв й покути. Він голосить науку, яку до нього ще ніхто не голосив: про хрещення покаянням, про близькість небесного царства, про появу й живу присутність Месії Спасителя. Він указує пальцем на Месію і хрестить Його в річці Йордані.
Святий Іоан Хреститель відважно викриває всякі гріхи і соблазни. Він сміливо говорить гордим фарисеям: “Гадюче поріддя! Хто вам вказав утікати від настигаючого гніву?” (Лк. З, 7).
Його героїчне життя і науку завершує героїчна смерть. Він гине, наче жовнір на посту, і віддає своє життя за найвищі ідеали: службу Богові і своєму народові. Тож у всі часи він був і буде вічним символом героя-борця за те, що святе, Боже й вічне.
Його героїчний характер, небуденні чесноти і визначну роль оспівує наше богослуження у дні його празника Різдва.
Іоанн Хреститель — це велетень духа, що стоїть на грані двох Завітів: Старого й Нового. Він замикає пророків, а відкриває апостолів. Він не тільки пророк, але й предтеча, хреститель і мученик. Він єдиний мав ласку хрестити того, що Його інші пророки тільки передбачали та в дусі бачили.
З нагоди свята у кафедральному Свято-Воскресенському соборі м.Суми відбулося урочисте Богослужіння, яке очолив секретар Сумської єпархії протоієрей Петро Попадинець, котрому співслужили старший благочинний Сумської єпархії протоієрей Богдан Козенко, протоієреї Іван Чекалюк та Володимир Созда, а також духовенство єпархії.


Фото...

АНОНС. День хрещення Київської Руси-України

АНОНС. День хрещення Київської Руси-України

27-28 липня 2011 р., в день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Українська Церква відзначатиме річницю Хрещення Київської Руси-України.

З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (м.Київ, бульв. Т.Шевченка, 20), відбудуться урочисті богослужіння.

27 липня з 17.00 — Всенічне бдіння
28 липня з 10.00 — Божественна літургія


Богослужіння очолить Патріарх Київський і і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ, у співслужінні єпископату і духовенства Київського Патріархату.

По завершенні літургії (після 12.00)
від Володимирського собору до пам'ятника святому Володимиру
відбудеться ХРЕСНИЙ ХІД


Детальніше...

Богослужіння у 3-тю неділю після П`ятидесятниці

Богослужіння у 3-тю неділю після П`ятидесятниці

3 липня 2011року, у 3-тю неділю після П`ятидесятниці, Преосвященніший Мефодій, єпископ Сумський і Охтирський у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
У проповіді єпископ Мефодій розповів про житіє Святителя Левкія, сповідника, єпископа Врунтисиопольського, день якого сьогодні вшановує Свята Православна Церква. "Святитель Левкій народився в місті Олександрії. З юного віку потрапив до монастиря. Ставши на чернечий шлях, сумлінно молився і ніс послух. За посилині ним подвиги йому було даровано від Бога благодать чудотворення і вигнання бісів. Одного разу демон, прийнявши образ величезного змія, повбивав багатьох в одному селищі. Святий подвижник поспішив прийти на допомогу жителям і звільнив їх від влади диявола. Бачачи це, близько трьох тисяч язичників тієї місцевості прийняли Хрещення. Тож нехай приклад ревного служіння Богові Святителя Левкія стане для нас духовним пробудженням і пригадає нам, що є Бог, є Небо, є Вічність, а ми всі покликані Богом до святості, і щоб стати святим, треба кожного дня перемагати себе, диявола, світ, тобто йти за Ісусом Христом, несучи свій хрест та бути готовим відповідати на поклик Божий." – сказав владика.


Фото...



15-та річниця Конституції України

15-та річниця Конституції України

28 червня 2011 року, на запрошення Сумської обласної державної адміністрації та Сумської міської ради, Преосвященніший Мефодій, єпископ Сумський і Охтирський разом з духовенством та віруючими Сумської єпархії взяв участь у заходах з нагоди 15-ї річниці прийняття Конституції України.
На Площі Незалежності у м.Суми аби відзначити свято, вже традиційно, зібралися мешканці міста, представники обласної та міської влади, народні депутати та гості з різних куточків нашої області та України.
Вже котрий рік поспіль до дня Конституції у Сумах проходить Всеукраїнський фестиваль духової музики “Сурми Конституції”. І цей рік не став виключенням. На центральній площі міста виступили оркестри з Києва, Одеси, Севастополя, Львова, Сум, Чернігова, Харківської та Полтавської областей. Родзинкою свята став виступ духового оркестру з міста Бурса (Туреччина).
Під час зустрічі з головою Сумської ОДА Юрієм Чмирем та Сумським міським головою Геннадієм Мінаєвим єпископ Мефодій привітав очильників області і міста з Днем Конституції та обговорив деякі питання з життя Церкви.
Після урочистої ходи по вулиці Соборній, владика разом з духовенством поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.


Фото...

Неділя всіх Святих землі Української

Неділя всіх Святих землі Української

У неділю, 26 червня 2011 року, Українська Православна Церква вшановує пам’ять Всіх Святих Землі Української.
Напередодні, 25 червня, у суботу ввечері, Преосвященніший єпископ Сумський і Охтирський Мефодій відслужив Всенічне бдіння у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми, а в неділю – Божественну Літургію. Владиці співслужило духовенство собору.
Почитання святих почалося ще з часів перших християн. Приклад мучеників у перших віках дав поштовх до їх почитання. Смерть за Христову віру свідчила про віддану любов до Ісуса Христа та його церкви.
Тих християн, чиє життя було прикладом для наслідування, почали згадувати і оспівувати у Літургійних текстах. Це були апостоли, святителі, преподобні, мученики, ісповідники, безсрібники, чудотворці та інші.
Кожний день церковного року присвячений якомусь святому чи групі святих. Але є багато святих, про яких мало кому відомо. У Божому Провидінні їх імена записані у Книзі Життя. Тому, щоб віддати їм належну шану, Церква присвятила день для почитання усіх Святих, які не входять у річний цикл церковного календаря.


Фото...



Сіятель Христової віри

Сіятель Христової віри

Днями родина відомого протоієрея Якова Шкурата в пам'ять про нього передала до Сумської єпархії ікону Святителя Миколая та деякі його особисті речі. Священик Яків Шкурат понад 40 років життя йшов пастирською нивою. Якою важкою й тернистою вона б не була, йшов впевнено, незважав на труднощі, сіяв в душах українців віру Христову, любов до ближнього та рідної землі. Отець Яків був послідовним і ревним прихильником автокефалії, вірив, що з часом в Україні постане Єдина Помісна Українська Церква.
В любові до Церкви та України виховав п`ятеро дітей, які пам`ятаючи батька, несуть по життю християнські цінності, передаючи їх іншим. Його зусилля не були марними. Тисячі віруючих укріплювалися у вірі після проповідей о.Якова. Його й сьогодні пам'ятають ті, які через його слово й молитву змінили своє життя на краще, тисячі тих, у котрих в душах він пробудив віру в Госода нашого Ісуса Христа.
У Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми ім'я протоієрея Якова Шкурата занесено до Книги вічного поминання.
Вічная йому пам'ять!


Жертв війни вшанували молитвами у всіх храмах

Жертв війни вшанували молитвами у всіх храмах

22 червня 2011 року в храмах Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату до 70-х роковин початку Другої світової війни пройшли поминальні служби за тих, хто здобуваючи перемогу поклав життя за волю і незалежність нашої держави, а також за всіх невинно убієнних у роки воєнного лихоліття.
Зокрема, Преосвященний Мефодій, єпископ Сумський і Охтирський у співслужінні соборного духовенства відслужив панахиду у кафедральному Свято-Воскресенському соборі м.Суми.
У своїй проповіді єпископ Мефодій наголосив: «Перемога над загарбниками була досягнута зусиллями, а головне вірою в Бога людей різних національностей. Переможне завершення війни залежало не від якогось одного народу, а від спільної героїчної праці всіх народів. Величезні втрати у боротьбі з нацизмом зазнали росіяни, білоруси, поляки, чехи, євреї та представники інших національностей, та навряд чи здолати ворога вдалось би без неоціненного внеску, який поклав на вівтар перемоги український народ.
Спільно молимося, аби Господь більше ніколи не допустив такої трагедії. Вічна пам'ять та вічний спокій всім спочилим».
На панахиді були ветерани, учасники бойових дій, громадські діячі.



Петрів піст

Петрів піст

Сьогодні, 20 червня, почався Петрів піст. Він триватиме до 12 липня. Цей піст встановлено на честь Першоверховних Апостолів Петра і Павла, які постом і молитвою готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія і виховували собі наступників в справі спасительного служіння. Церква, вшановуючи апостолів Петра й Павла, які просвітили західний морок, прославляє Петрову твердість і Павлів розум і вбачає у них образ навернення грішників: в апостолі Петрі – образ того, хто відвернувся від Господа й покаявся, в апостолі Павлі – образ того, хто спочатку противився проповіді Господній, а потім увірував.
На Петрівку, суворий піст тримають у середу та п'ятницю. Решту днів – дозволяється риба, гриби, крупи з рослинним маслом. Безумовно, до посту ніколи не можна підходити формально. Піст повинен бути не тільки тілесним, але й духовним. «Помиляється той, хто вважає, що піст полягає лише в тому, щоб утримуватися від їжі. Справжній піст, - навчає нас святитель Іоан Золотоустий, - є втеча від зла, втримання від облудного язика, припинення гніву, наклепу, неправди і клятвопорушення, приборкання пристрастей».
Тіло, яке постить, не обтяжуючись їжею, зміцнюється для примноження благодатних дарів. Піст пригнічує гнів, стримує нечестиві пориви серця, приборкує бажання плоті, бадьорить розум. Духовна сторона посту полягає в тому, щоб ми весь наш пісний подвиг зосередили на Богові, спрямували все своє єство до Нього.
Ми повинні поститись заради Бога. Ми повинні через приборкання тілесного відчути Його присутність у своїй душі. Піст – час пошуку сенсу життя.


Неділя Всіх Святих

Неділя Всіх Святих

19 червня 2011 року на завершення усіх великих свят, свята Церква урочисто святкує пам’ять Всіх Святих, що догодили Богу, які торжествують на небі велику перемогу Переможця смерті і пекла, нашого Спасителя – Господа Ісуса Христа.
Всі святі – це благословенний наслідок страждань, смерті і воскресіння втіленого заради нашого спасіння Сина Божого. Це благодатні плоди зішестя
Всесвятого Духа Божого і перебування Його в Церкві Христовій. Всі святі – це первістки викупленого кров’ю Христовою і оновленого благодаттю Духа Святого людства, яких привів до Бога Отця Ісус Христос. Воіс¬тину достойне завершення великих свят церковних. Яким дивним світлом віри і надії, якими різноманітними чеснотами, якими величними подвигами любові й самозречення сяють вони, як зірки на церковному небосхилі.
Цього дня єпископ Сумський і Охтирський Мефодій у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
Виголошуючи проповідь владика Мефодій сказав: "Всім святим ми воздаємо честь не як богам, а як людям, котрі своєю працею і подвижництвом досягли духовної висоти і досконалості, вони досягли мети християнського життя — єднання з Богом, обоження, однак не по природі, а по благодаті. До цього покликаний і кожен із нас. Святі тісно поєднані духовно між собою і з Христом, якому цілком присвятили своє життя, і єднання з яким передбачали вже тут на землі — хто в таїнстві святої Євхаристії, хто в сповідництві аж до смерті".


До Сум завітала поетеса з Кубані

До Сум завітала поетеса з Кубані

19 червня 2011 року до Сум завітала поетеса Неля Кулида. До України гостя приїхала з Кубані, де мешкає вже понад 25 років. Родом пані Неля із Запоріжжя. Далеко від своєї Батьківщини поетеса не забуває рідну мову, історію, звичаї та традиції українського народу. Часто згадує Україну, переймається її проблемами та негараздами та щиро радіє з її успіхів та перемог. Емоційна жінка свої роздуми та переживання виливає на папері, створюючи чудові поетичні твори на українську тематику. Ось і нещодавно побачила світ прекрасна поема "Запорожці", яку поетеса презентувала в Сумській єпархії. В творі оспівуються хоробрість і звитяги козаків, їх любов до волі та свободи, а головне до рідної землі. З метою презентації свого творчого доробку, поетеса планує відвідати ще кілька міст в Україні.

Сторінка 246 з 284 << < 243 244 245 246 247 248 249 > >>
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.