ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · НАШІ ХРАМИ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТSunday, July 15, 2018
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
НАШІ ХРАМИ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Звинувачення на наці...
Трансформація політи...
Інформаційний потенц...
Репресії проти Право...
Православна церква С...
Наші друзі off
Готуємося до ювілейних свят
Українська Православна Церква Київського Патріархату активно готується до ювілейних заходів з нагоди 900-ліття Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря та 1020-ліття Хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди відбудуться науково-практичні конференції, урочисті богослужіння, Ювілейний Помісний Собор нашої Церкви, Хресні ходи, святкові концерти духовної музики та інші заходи. Планується канонізувати князів Ярослава Мудрого та Костянтина Острозьського, митрополита Іова Борецького та нашого славетного земляка, останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського.
Прийняли духовний сан
У Свято-Воскресенському кафедральному козацькому соборі відбулося постриження в читці та іподиякони журналістів, відомих громадських діячів Василя Янковича та Михайли Рудака, які готуються до навчання у духовному училищі та прийняття священицького сану.
Жертвам Голодомору і Геноциду – наша пам’ять
Верховна Рада України, десятки країн світу визнали Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу. За 17 місяців (з квітня 1932 по листопад 1933 рр.) в Україні загинуло, за підрахунками різних дослідників, від 7 до 12 мільйонів людей. Причиною голодомору стала політика сталінського режиму щодо українців як нації. Головною метою організації штучного голоду був підрив соціальної бази опору українців проти комуністичної влади та забезпечення тотального контролю з боку держави за всіма верствами населення.
Недільним школам – подальший розвиток
26-27 травня за участі духовенства Сумської єпархії відбувся науково-практичний семінар, присвячений організації недільних шкіл при храмах парафій. Відбувся обмін досвідом роботи тих парафій, де робота недільних шкіл поставлена на належному рівні. Всі виступаючі акцентували на їх важливій ролі у духовному вихованні підростаючого покоління. Всі недільні школи області одержали посібники: абетку та християнську етику. Усі недільні школи, котрі потребують духовну літературу можуть отримати її через нашу церкву.
У Білопіллі буде храм
24 травня у Білопіллі за участі духовенства Свято-Воскресенського кафедрального собору, місцевих священиків, влади та парафіян відбулась закладка наріжного каменя та святого хреста під забудову храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Закликаємо меценатів та небайдужих людей до розвитку духовності у нашому краї взяти участь у побудові Божого храму.
Освячення престолу
21 травня с.Волошнівка Роменського району в день Переполовення П’ятдесятниці, в реконструйованому приміщенні під храм Покрови Пресвятої Богородиці, де настоятелем священик Іван Годованець, за участі керуючого єпархією єпископа Мефодія, місцевого духовенства, влади та парафіян відбулося освячення Святого Престолу та храму. Остання Божа служба тут відбувалася 70 років тому.
Ці події співпали з місцевим святом – Днем села. Мешканці Волошнівки, і зокрема, учні місцевої школи, взяли активну участь і у святі села, і в освяченні храму. Вони виконали духовні твори і, зокрема, молитву “Отче наш”.
За реконструкцію приміщення під храм, активну роботу по відродженню духовності в навколишніх населених пунктах священик Іван Годованець нагороджений камілавкою.
Хресний хід на честь Юрія Переможця
6 травня в день великомученика Юрія Переможця було відслужено архиєрейську літургію за участі сумського духовенства та священиків Свято-Воскресенського кафедрального собору. По закінченні Богослужіння учні недільної школи проспівали прекрасні духовні твори. Опісля відбувся Хресний хід до місця побудови собору на честь великомученика Юрія Переможця.
Вітаємо з 10-літнім ювілеєм!
4 травня у Сумах відзначили 10-ту річницю Свято-Миколаївської релігійної громади, де настоятелем є о. Микола Орлов.
Святкування розпочалися архиєрейською Божою службою та продовжилися святковою виставою, організованою викладачами та учнями недільної школи за участі парафіян та гостей храму.
Завершилась святкова частина спільною трапезою, яку приготували самі ж парафіяни. Святкування та спілкування віруючих продовжилось до вечора. Лунали піснеспіви, спогади та обмін думками.
За активну довголітню роботу по духовному відродженню нашого краю настоятель храму о.Миколай Орлов та староста храму Ю.Кіндратенко нагороджені єпархіальними грамотами. Громаду вітали представники інших релігійних громад міста та вручали подарунки. За довголітню самовіддану працю по розбудові нашої Церкви керуючий Сумською єпархією єпископ Мефодій представив до возведення в сан протоієрея.настоятеля храму о.Миколая Орлова.
За участі Президента закладено наріжний камінь під храм
27 квітня в день Світлого Христового Воскресіння на батьківщині Президента України В.А. Ющенка у смт. Недригайлів було освячено хрест та закладено наріжний камінь під забудову храму на честь Первоверховного апостола Петра. На батьківщині Президента з родиною, місцеву владу та духовенство вітали тисячі односельців. Відбулась спільна молитва та задушевна розмова недригайлівців з Президентом про нашу історію та розвиток духовності в країні. Особливу увагу Президент акцентував на необхідності відродження духовних святинь Сумщини й України, і збереженню історичної пам’яті нашого народу. Віктор Ющенко говорив про виховання у молодого покоління високої національної свідомості, духовності, гордості за рідну Україну.
В той же день Президент та особи, які його супроводжували побували с. Пустовійтівка Роменського району у храмі Святої Тройці, який заснував останній кошовий отаман війська Запорозького Петро Калнишевський.
Інформує видавничий відділ
Інформує видавничий відділ

Науково-історичний відділ єпархії випустив книгу Олександра Сотника “Геноцид української нації”. Автор готує до видання ще три книги. Віруючі Сумщини висловлюють щиру подяку Олександру Миколайовичу за патріотизм та титанічну працю у висвітленні історичної правди про долю українського народу, держави, Церкви. Ми сердечно вітаємо Олександра Сотника та його родину зі світлим Великоднем!
Підготовлена до друку і книгу першого проректора СДПУ ім. А.Макаренка, професора, члена єпархіального управління Івана Мозгового “Неоплатонізм і патристика, або Світло в присмерках великої цивілізації”. Ми просимо допомоги меценатів у виданні цих книг.
Сторінка 124 з 128 << < 121 122 123 124 125 126 127 > >>
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.