Наші друзі |
|
|
Сумські паломники на Донеччині |
Сумські паломники на Донеччині В день пам'яті вчителiв слов'янських рiвноапостольних Кирила та Мефодiя делегація парафіян Сумської єпархії здійснила паломницьку поїздку до Свято-Успенської Лаври, що у місті Святогорськ на Донеччині.
Це одна із трьох найбільш намолених святинь, найкрупніших духовних центрів України, що із сивої давнини пережила занепади і відродження. Саме в цих краях в середині IX століття проповідували хозарам православну віру святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій.
Ще з самого початку подорож виглядала багатообіцяючою, та побачивши всю ту красу на власні очі, наші парафіяни вкотре переконалися, що краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Так і сталося. Всі кількагодинні розповіді не змогли б замінити кількох хвилин побаченого.
Історія Успенської Святогірської Лаври бере свій початок із 1526 року. Саме тоді цю місцевість уперше назвали «Святі гори».
Перші насельники Святогірської обителі жили в печерах, частина яких збереглася і донині. Наземні ж споруди почали зводити лише наприкінці ХVІІ століття. 1708-го року побудовано кам’яний собор Успіння Пресвятої Богородиці. Зазнав монастир за свій вік і розквіту, і занепаду. За радянських часів на території обителі діяв будинок відпочинку та санаторій для робітників Донбасу.
Десятки тисяч людей приходять та приїздять сюди, щоб почерпнути із животворного духовного джерела сил, щоб знайти в собі всепрощення, підживитися спокоєм, любов’ю, благодаттю, а головне духовно очиститися.
Екскурсія визначними місцями тривала декілька годин. Розпочалося знайомство з головної святині цієї місцевості, головного храму Святогірської Лаври – Успенського собору. Це найбільша споруда монастиря.
Бажаючі мали змогу поставити свічку за рідних, поклонитись чудотворним іконам та мощам преподобного Іоанна Затворника Святогірського.
|
|
День Святих Рівноапостольних Мефодія та Кирила |
День Святих Рівноапостольних Мефодія та Кирила Святі рівноапостольні першовчителі й просвітителі слов’янські, брати Кирило й Мефодій походили зі знатної родини, що жила в грецькому місті Солунь. Святий Мефодій був старшим із семи братів, святий Костянтин (Кирило – його чернече ім’я) – наймолодшим.
Святий Мефодій спочатку був у військовому званні й був правителем в одному з підлеглих Візантійської імперії слов’янських князівств.
Пробувши там близько 10 років, святий Мефодій прийняв чернецтво в одному з монастирів на горі Олімп. Святий Костянтин у досконалості осягнув всі науки свого часу й багато мов, особливо ретельно вивчав він твори святителя Григорія Богослова. Після закінчення навчання святий Костянтин прийняв сан ієрея й був призначений хоронителем патріаршої бібліотеки при храмі святої Софії, але незабаром залишив столицю й таємно пішов у монастир.
Розшуканий там і повернутий у Константинополь, він був призначений вчителем філософії у вищій Константинопольській школі.
Незабаром імператор викликав обох святих братів з монастиря й направив їх до хазарів для євангельської проповіді. На шляху вони зупинилися на якийсь час у місті Корсунь, готуючись до проповіді. В Корсуні чудесним чином святий Костянтин знайшов Євангеліє й Псалтир, написані “руськими літерами”, і людину, що говорить по-руськи, та почав навчатися в цієї людини читати й говорити на його мові. Після цього святі брати відбули до хазарів, де здобули перемогу в дебатах з юдеями й мусульманами, проповідуючи Євангельське вчення. Після чого вони повернулися в Константинополь. Святий Костянтин залишився в столиці, а святий Мефодій одержав ігуменство в невеликому монастирі Поліхрон, недалеко від гори Олімп, де він колись в подвигу проводив час.
Незабаром прийшли до імператора посли від моравского князя Ростислава, гнобленого німецькими єпископами, із проханням надіслати в Моравію вчителів, які могли б проповідувати рідною для слов’ян мовою.
|
|
Зустрічаймо Святійшого Патріарха Філарета на Сумщині |
Зустрічаймо Святійшого Патріарха Філарета на Сумщині Дорогі брати і сестри у Христі!
28 травня 2011 року відбудеться візит на Сумщину Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. У м.Дружба Ямпільського району Святійший Патріарх Філарет звершить чин освячення новозбудованого Свято-Миколаївського храму.
Запрошуємо парафіян Сумської єпархії та всіх бажаючих 28 травня відвідати м.Дружбу та взяти участь у святковому богослужінні та зустрічі зі Святійшим Патріархом Філаретом.
28 травня (субота) о 5:00 ранку від Свято-Воскресенського собору буде відходити автобус. Всі охочі відвідати м.Дружбу можуть записатися в церковній крамниці Свято-Воскресенського собору.
Оргкомітет.
|
|
Хресний хід до пам'ятника Кобзарю |
Хресний хід до пам'ятника Кобзарю 22 травня 2011 року з нагоди 150-ї річниці перепоховання Великого Кобзаря в Україні в Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми відбулась панахида за Тарасом Шевченком.
Богослужіння очолив Преосвященний єпископ Сумський і Охтирський Мефодій, якому співслужило духовенство собору. Після панахиди відбувся хресний хід до пам’ятника Т.Шевченка та пам’ятне віче на честь Пророка української нації.
У своїй промові єпископ Мефодій наголосив, що постать Кобзаря завжди об’єднувала український народ. Владика закликав всіх наслідувати приклади відданості рідній землі, любові до ближнього, вірність життєвим принципам, які показав Тарас Шевченко.
|
|
Освячення Свято-Успенського собору в Полтаві |
Освячення Свято-Успенського собору в Полтаві 21 травня 2011 року у м.Полтава відбулося освячення відродженого Свято-Успенського кафедрального собору. Чин освячення у співслужінні 17 архієреїв провів Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Серед архієреїв співслужив Патріарху і єпископ Сумський і Охтирський Мефодій.
Цієї радісної події громада церкви чекала більше десяти років. Єпископу Полтавському і Кременчуцькому Федору вдалося залучити небайдужих до духовного відродження громадян, які матеріально допомогли відновити колись втрачену святиню. Посильну допомогу, у тому числі своєї працею, надавали місцеві мешканці. Здавалось, що сам Господь чудесним образом допомагав будівництву, об’єднував людей ради святої справи.
І ось настав час першого богослужіння. Сотні вірян прийшли, щоб бути присутніми при історичній події. Урочистість відчувалась у всьому. Люди затамувавши подих спостерігали за злагодженими діями духовенства. Спільний хресний хід, і ось Святійший Патріарх Філарет вітає прихожан з освяченням храму. У змістовній проповіді Владика наголосив, що лише віра може спасти людину, а храм живе лише тоді, коли до нього з вірою йдуть люди.
У свою чергу єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір подякував усім, хто був причетний до будівництва храму, а Святійший вручив їм церковні нагороди.
З великою наснагою розходились прихожани після Святої Літургії. Вони впевнені, що незабаром будуть завершені усі необхідні роботи з облаштування їхньої церкви і життя єпархії набуде оновленого змісту.
|
|
Новини з-за океану
Днями Республіка Парагвай святкувала 200-літній ювілей. З цієї нагоди в місті Енкарнасьйон відбулися урочисті заходи. В Українському клубі міста відбувся святковий концерт, на якому представники української діаспори демонстрували парагвайським друзям свої традиції. На сцені, прикрашеній державними прапорами Парагваю та України в танку зійшлися юні українці та парагвайці, в залі милозвучно лунали українські пісні. На заході було зачитано Указ керуючого Сумською єпархією УПЦ КП єпископа Мефодія, яким настоятеля храму Святого Юрія-Переможця ієрея Анатолія Яремка було піднесено до сану протоієрея. Указ: "За заслуги перед Українською Православною Церквою Київського Патріархату, за ревне служіння Національній Помісній Церкві, відданість в царині відродження духовності в місті Енкарансьйон Республіки Парагвай, відстоювання ідеалів українського православ'я, на прохання громади та згідно з Указом Святійшого Патріарха Філарета від 8 квітня 2011 року Ви підноситеся до сану протоієрея. Керуючий Сумською єпархією єпископ Мефодій". Таку новину українська громада вітала стоячи під звуки уставного многоліття.
Також в місті відбувся парад до 200-ліття Республіки Парагвай, під час якого вулицями міста пройшли різні національні громади в своєму традиційному вбранні, серед яких чільне місце посіла українська – наші вишиванки були чи не найколоритнішими серед усіх.
6 травня 2011 року українська громада м. Енкарнасьйон відсвяткувала престольне свято храму Святого Юрія-Переможця.
Цього дня, з нагоди храмового свята, урочисту Божественну Літургію відслужив настоятель храму протоієрей Анатолій Яремко.
|
|
18 травня – день ікони Божої Матері «Невипивана чаша» |
18 травня – день ікони Божої Матері «Невипивана чаша» 18 травня Православна Церква відзначає свято ікони Божої Матері «Невипивана чаша». Ця ікона відома у всьому православному світі тим, що ті, які моляться перед нею одержують благодатну допомогу Богородиці в боротьбі з пристрастю до алкоголю і наркотиків.
Явлення першообразу ікони Божої Матері «Невипивана Чаша» відбулося у 1878 році. Один селянин Тульської губернії - відставний солдат - був одержимий пристрастю пияцтва. Він пропивав усі гроші й дійшов до жебрацького стану. Від непомірного пияцтва у нього відмовили ноги, але він продовжував пити. І ось одного разу він побачив незвичайний сон. Перед ним з'явився старець-схимник і сказав: «Йди в місто Серпухов у монастир Владичиці Богородиці. Там є ікона Божої Матері «Невипивана Чаша», відслужи перед нею молебень і будеш здоровий душею і тілом».
Не володіючи ногами, не маючи сторонньої допомоги, без грошей, селянин не ризикнув вирушити у подорож. Старець з'явився йому знову, але той все ще не наважувався виконати почуте. Тоді старець з'явився йому утретє і вже настільки грізно наказав виконати веління, що нещасний п'яниця негайно на колінах поповз до монастиря.
|
|
Анонс 21 травня 2011 року відбудеться візит на Полтавщину Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. У Полтаві Святійший Патріарх Філарет звершить чин освячення відродженого Свято-Успенського кафедрального собору.
Запрошуємо парафіян Сумської єпархії та всіх бажаючих 21 травня відвідати Полтаву та разом з полтавцями побути на святкових богослужіннях та зустрічі зі Святійшим Патріархом Філаретом.
21 травня 2011 року о 9:00 відбудеться чин освячення Свято-Успенського кафедрального собору м. Полтави та Божественна Літургія (вул. Соборний майдан, 1), а о 17:00 – Всенічне бдіння у Свято-Миколаївській церкві м. Полтави (пров. Першотравневий, 3).
В заходах візьме участь єпископ Сумський і Охтирський Мефодій та духовенство Сумської єпархії.
Детальнішу інформацію про візит на Полтавщину Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета читайте на сайті Полтавської єпархії: http://orthodox.pl.ua
|
|
Єпископ Мефодій привітав ветеранів |
Єпископ Мефодій привітав ветеранів Напередодні Дня Перемоги в Сумському єпархіальному управлінні відбулася зустріч Преосвященнійшого єпископа Сумського і Охтирського Мефодія з ветеранами.
На зустрічі владика привітав їх зі святом, побажав їм невичерпних сил і енергії, миру і добра, здоров'я і довголіття.
Єпископ Мефодій зазначив:
"Приклад героїзму у боротьбі з нацизмом, який ви продемонстрували усьому світові має стати взірцем патріотизму для прийдешніх поколінь. Здоров'я вам, дорогі ветерани і вічная пам'ять тим, хто не повернувся з полів війни".
|
|
Неділя Cвятих жінок-мироносиць |
Неділя Cвятих жінок-мироносиць В день свята Преосвященніший єпископ Сумський і Охтирський Мефодій відслужив Божественну Літургію в Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми. Його Преосвященству співслужило духовенство собору.
"Сьогодні Свята Церква прославляє жінок-мироносиць через їхню велику любов до Господа. Ці жінки явили зразок надзвичайно живої і діяльної віри, зігрітою гарячою любов'ю до Христа Спасителя. Вони залишили свої будинки, батьків, близьких, щоб усюди слідувати за Ним і служити Йому. І навіть тоді, коли в останні дні земного життя Господа, від Нього відвернувся увесь світ, коли Його залишили улюблені учні, коли один з них зрадив, інший відрікся, коли Його судили й убивали як злочинця, за одне знайомство з яким загрожувала небезпека, тільки святі жінки з Богоматір'ю, незважаючи ні на що не відступили від Нього ні на крок. Вони першими довідалися про славне Воскресіння Спасителя. Прославляючи євангельських мироносиць, Церква в їх особі вшановує всіх жінок, які своїм життєвим подвигом слідування за Христом, стверджують своє високе покликання. Жінка - це і мати, і дружина, і сестра. Вона скрізь встигає - і вдома, і на роботі, і в Церкві, і помолитися за померлих та живих. Тож вітаючи православних хочу побажати вам, православні жінки, мілості і допомоги Божої, щоб ви завжди наслідували приклад своїх святих попередниць" - наголосив у проповіді владика.
Преосвященніший Мефодій привітав присутніх на службі ветеранів війни з Днем Перемоги побажавши їм міцного здоров'я і многая літа. Він підкреслив великий внесок українського народу в перемогу над нацизмом. Закликав усіх молитися за тих, хто загинув у часи воєнного лихоліття.
Також владика повідомив, що 28 травня на Сумщину прибуде Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
|
|
|
Вам необхідно залогінитися.
Немає присланих повідомлень.
|
|